Osman Reis’in Tuhaf İntiharı PDF Oku

19.03.2024
46
Osman Reis’in Tuhaf İntiharı PDF Oku

Osman Reis’in Tuhaf İntiharı PDF oku, PDF kitap depomuzda, Özgür Vural tarafından kaleme alınan Osman Reis’in Tuhaf İntiharı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786259930305 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Osman Reis’in Tuhaf İntiharı kitabı 264 olarak yayınlanmıştır.  Osman Reis’in Tuhaf İntiharı kitabını 04.08.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Osman Reis’in Tuhaf İntiharı PDF Oku.

Osman Reis’in Tuhaf İntiharı PDF Oku

Özgür Vural’ın “Osman Reis’in Tuhaf İntiharı” adlı romanı 1905-1918 arasında Trabzon ve etrafında geçiyor. Bu dönem Osmanlı topraklarında İkinci Meşrutiyet’e geçiş, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin iktidarı ele alışı, imparatorluktaki unsurların üzerinde etkisi olan milliyetçilik akımlarının örgütlendikten sonra silahlı faaliyetleriyle öne çıkışları gibi değişimlerin meydana geldiği ve hemen hemen ardı sıra gelen savaşların toplumdaki kırılma noktalarını harekete geçirdiği bir dönem.
Bu karmaşa sırasında Rus işgalinden yeni kurtulmuş Trabzon’da Osman Reis beklenmedik bir biçimde intihar ediyor. Reji kolculuğu da yapmış eski bir denizci ve Rus işgali zamanında şehrin mühim bir eğlence mekânının da sahibi olan Osman Reis’in ölümü bir cinayet mi yoksa intihar mı? Osman Reis’in ölümünün siyasal ve toplumsal bir anlamı var mı? Kâhya Yahya ve Topal Osman’ın, Reis’in ölümüyle bir ilgileri var mı?
İşte bu sorularla ilerleyen roman dönemin ve bölgenin tarihine ilişkin yoğun bir araştırmanın sonunda meydana geldiğinı her satırında ortaya koyarken ülkemizde yaşanan tarihi ve siyasal tartışmalara da dâhil oluyor.
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.