Özerkin Hisarı / Yeni Güneş Kitabı 4 PDF Oku

29.03.2024
17
Özerkin Hisarı / Yeni Güneş Kitabı 4 PDF Oku

Özerkin Hisarı / Yeni Güneş Kitabı 4 PDF oku, PDF kitap depomuzda, Gene Wolfe tarafından kaleme alınan Özerkin Hisarı / Yeni Güneş Kitabı 4 isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 18.05.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786258401707 sayfadan oluşan Özerkin Hisarı / Yeni Güneş Kitabı 4 kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Özerkin Hisarı / Yeni Güneş Kitabı 4 kitabını Kerem Sanatel numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Özerkin Hisarı / Yeni Güneş Kitabı 4 PDF Oku.

Özerkin Hisarı / Yeni Güneş Kitabı 4 PDF Oku

“Günümüzün kesinlikle en iyi, en özgün yazarlarından. Eserleri benzersiz, hipnotize edici, hiçbir şeyle kıyaslayamamak korkutucu.” –Harlan Ellison
 
John W. Campbell En İyi Bilimkurgu Romanı Ödülü / Prix Apollo
“SİZİN İÇİN TÜM VAATLERİMİ YERİNE GETİRDİM Mİ?”
 
Bilimkurgunun Melville’i olarak anılan Gene Wolfe, spekülatif edebiyatın sınırlarını zorlayan, fantaziden bilim ve bilimden de fantazi çıkarmayı başaran, türün her alanında eşit muazzamlıkta eserler veren ender yazarlardan biri. Wolfe’un dilin ve türün imkânlarını sonuna kadar kullandığı, bilimkurgunun Ulysses’i olarak da anılan Yeni Güneş Kitabı dörtlemesinin son cildi Özerkin Hisarı başladığı yerde bitiriyor yolculuğu.
 
Günümüzden yüz binlerce yıl sonrası. Lakin öyle bir gelecek ki geçmişten farkı yok. Bugüne ait kültür ve olaylar artık bir anı bile değil. Gezegen, beklenmedik ve gizemli şekillerde değişimler geçirmiş. Güneş’in ömrünün sonu gelmiş, sönmekte.
 
Severian bir zamanlar işkenceciydi, ardından liktor görevini üstlendi, şimdiyse yazgısındaki asıl mertebeye erişmek üzere. Ama önce ölü bir askeri diriltmeye çalışacak, ateşler içinde hasta yatacak, ardındanysa dinleyeceği dört hikâyenin en iyisini seçecek.
 
Dörtlemenin son kitabında, Severian kadim bir nesneyi asıl sahiplerine teslim edecek, büyük bir savaşın içinde bulacak kendini, Harçâlem’in Özerki ile tanışacak en nihayetinde ve zamanın ötesindeki yeşil adam ile karşılaşacak bir kere daha. İnsanlığın yıldızlara tekrar erişip erişmemesi onun elinde artık. Güneş ise bir gün ölecek tabi ki. Peki, Yeni Güneş dünyaya gelecek mı yine?
 
Özerkin Hisarı, tek bedende birden fazla ömrün kitabı.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.