Pusula PDF oku indir

12.02.2024
37
Pusula PDF oku indir

Pusula PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Mathias Enard tarafından kaleme alınan Pusula isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 25.06.2019 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9789750740718 sayfadan oluşan Pusula kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Pusula kitabını Ebru Erbaş numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Pusula PDF Oku.

Pusula PDF Oku

Bir Viyana gecesinde, uykusuzluktan mustarip müzikolog
Franz Ritter nedeni belli olmayan bir hastalıkla yatağında kıvranmakta, anılar ve rüyalar arasında gidip gelmektedir. Hayatındaki mühim anlar gözünün önünden geçer: Ortadoğu’nun efsunu; İstanbul, Halep, Şam ve Tahran gezilerinde yaşadıkları; çeşitli yazar, ressam, müzisyen, Şarkiyatçı ve araştırmacıveyair anıları zihninde yer tutmuştur. Lakin tüm bunların merkezinde gizemli ve ele gelmez bir kadına, Avrupa ile Ortadoğu arasındaki girift gerilime kapılmış içgörülü ve göz alıcı Fransız akademisyen Sarah’ya duyduğu karşılıksız aşk mevcuttur.
Mathias Énard’a 2015 Goncourt Ödülü’nün bunun yanında Leipzig Kitap Fuarı Ödülü (Almanya) ve Premio Gregor von Rezzori (İtalya) gibi ödüller kazandıran Pusula, 19. yüzyıl müzisyenleri, ezoterik Şarkiyatçılar, Balzac, Agatha Christie, Pessoa, Hayyam, Sâdık Hidâyet gibi edebiyattan ve tarihten bireylere dair anekdotlarla dolu, birbirinden bağımsız gibi görünen öğeler arasında akıl almaz bağlantılar ve köprüler kuran olağanüstü bir metin.
“Énard’ın en kapsamlı ve yetkin kitabı. Avrupa romanının
yakın geçmişteki en ustalıklı emsallarinden biri.”
Adrian Nathan West, Literary Review
“Ortadoğu sanatı ve kültürüne yazılmış müthiş, kaçamaklı,
olağanüstü bir aşk mektubu.”
Dustin Illingworth, Los Angeles Review of Books
 
#ortadoğu #klasikmüzik #oryantalizm #emperyalizm #rüya #uykusuzluk
#batıdüşüncesi #edebiyat #sanat #doğusanatı
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.