Safahat (Ciltsiz) PDF indir

27.10.2023
85
Safahat (Ciltsiz) PDF indir

Safahat (Ciltsiz) PDF indir, PDF kitap depomuzda, Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan Safahat (Ciltsiz) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatında basılan ayrıca  544 sayfadan oluşan Safahat (Ciltsiz) kitabı Karton Kapak olarak yayınlanmıştır.  Safahat (Ciltsiz) kitabını 9789753380348 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Safahat (Ciltsiz) PDF Oku.

Safahat (Ciltsiz) PDF indir

SAFAHAT, görünüşte 7 ayrı kitaptan buluşmaktedir. Ama o, bir bütündür. SAFAHAT’a bütünlük kazandıran ise, bizi biz kılan, ciddi anlamda imandan beslenen idealizmin terbiyesinde oluşmuş değerler ile çözülüşün girdabında yaşanan hayat karmaşasının yüz yüze gelmesi, daha yerinde bir ifadeyle, çatışmasıdır.

SAFAHAT’taki her manzume, hatta uzun manzumelerde dahi kendi içinde bir bütünlük manzarası arz eden her parça bu çatışmanın bir yönünü ifade eder.

Bu bakımdan SAFAHAT, ne manzum hikâyelerden oluşan bir kitap, ne bir şiir mecmuası, ne bir roman, ne de başka bir eserdir. O, SAFAHAT’tır. Yani türünün özellikleri yalnız kendi içindedir ve orijinaldir; kendi kültürüne ve iklimine bağlı, dürüst, mes’uliyet duygusu yüklü, son derece hassas ve içten, vatan sevgisi ile dolu olan Mehmed Akif Ersoy’un arzu, istek, şikâyet, haykırış, keder, sevinç, ideal gibi zihnî ve kalbî durumlarının ifadesi edebî bir metindir.

Bu metne bir tür adı bulmak mecburiyeti varsa, ya ona 20. yüzyıl başlarında iki kültür dairesinin birleşme noktasında yaşanan, kaidesi kendi içinde bir DESTAN yahut eserin isminden hareketle SAFAHAT demek yerinde olur.
Bu eser, taşıdığı değer, uyandırdığı akislerle böyle bir değerlendirmeyi bi hayli fazla hak etmiştir.

Safahat (Ciltsiz) Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.