Saraylarda Mecnunlar PDF oku indir

12.02.2024
26
Saraylarda Mecnunlar PDF oku indir

Saraylarda Mecnunlar PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Fazlı Necib tarafından kaleme alınan Saraylarda Mecnunlar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786258327960 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Saraylarda Mecnunlar kitabı 304 olarak yayınlanmıştır.  Saraylarda Mecnunlar kitabını 02.11.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Saraylarda Mecnunlar PDF Oku.

Saraylarda Mecnunlar PDF Oku

“O zaman, İstanbul gibi Mısır’da da makbul ve muteber iki şey vardı: Sihir ve musiki. Sihirbazlar, efsunkârlar herkesi basit bir şekilde aldatmayı başarabiliyorlardı. Çünkü ortam çok müsaitti. Memlekette ilim ve irfan namına hiçbir şey kalmamış gibiydi. Ulema zümresinin makamını zekâ ve şeytanlıkla entrika çeviren, açgözlü ve ahlaksız cahiller işgal ediyordu.”
 
Rumeli’de büyük etki alanı olan Asır gazetesini yayımlayan, İttihat ve Terakki Partisi’nde çalışmalara katılan, Beşir Fuat’la mektuplaşmaları ve Arsen Lüpen romanlarını tercüme etmesiyle de bilinen gazeteci, avukat, öğretmen, yazar Fazlı Necip’in Saraylarda Mecnunlar romanı 1928 senesinde yayımlandı.
 
On yedinci yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu. I. İbrahim tahta yeni çıkmış, annesi Mahpeyker Kösem Sultan’ın ölümüne daha var. Ve Mısır Valisi Maksut Paşa’nın kâhyası Zeynel Ağa bir cariye satın alacak. Lakin bu alışveriş için gideceği Cezayirli Abdüssamed’in köşküne dair türlü türlü söylentiler mevcut. Epey belalı bir yer burası anlaşılan. 
 
Fazlı Necip, Saraylarda Mecnunlar’da haremi, saltanat entrikalarını, yeniçinden paşasına, sadrazamından valide sultanına kadar çeşitli güç odaklarını, yozlaşmışlığı ve bambaşka bir Dersaadet’i eleştirel bir gözle anlatıyor.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.