Siber Güç ve Türkiye PDF Oku

07.05.2024
11
Siber Güç ve Türkiye PDF Oku

Siber Güç ve Türkiye PDF oku, PDF kitap depomuzda, Osman Girgin tarafından kaleme alınan Siber Güç ve Türkiye isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786257073684 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Siber Güç ve Türkiye kitabı 160 olarak yayınlanmıştır.  Siber Güç ve Türkiye kitabını 07.05.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Siber Güç ve Türkiye PDF Oku.

Siber Güç ve Türkiye PDF Oku

Teknoloji ve internet kullanımı yaşamın her alanına git gide daha fazla nüfuz etmektedir. Günümüzde gücün değişen niteliğine paralel olarak güvenliğin içeriği ve yapısı da değişmekte, siber güç unsurları ve siber güvenlik devletlerin başlıca gündemleri arasında bulunmaktadır. Güvenliğin genişleyen yapısı kapsamı içinde konular çeşitlenmekte, aktörler devlet düzeyinden birey düzeyine doğru derinleşmekte ve söz konusu unsurlar siber uzayın amorf yapısı kapsamı içinde git gide artan belirsizliklere ve kırılganlıklara sebebiyet vermektedir.
Tarımdan iletişime, kanalizasyondan savunma alanına varan aşağı yukarı her alan git gide artan biçimde siber teknolojilere ve siber uzaya bağlanmaktadır. Sağlamış olduğu fırsatlar bir yana, kullanan bireylerin rahatlıkla kimliklerini gizleyebildikleri ve bu anlamda caydırıcı stratejilerin uygulanmasının kolay olmadığı siber uzay kapsamı içinde risk ve tehditler daha da karmaşık bir yapıya bürünmekte ve ulusal güvenliğin muhafaza edilmesinı zorlaştırmaktadır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.