Şiirlerle Peygamberler Tarihi PDF oku indir

24.02.2024
41
Şiirlerle Peygamberler Tarihi PDF oku indir

Şiirlerle Peygamberler Tarihi PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Hasan Hüseyin Arslan tarafından kaleme alınan Şiirlerle Peygamberler Tarihi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786254200120 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Şiirlerle Peygamberler Tarihi kitabı 208 olarak yayınlanmıştır.  Şiirlerle Peygamberler Tarihi kitabını 21.02.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Şiirlerle Peygamberler Tarihi PDF Oku.

Şiirlerle Peygamberler Tarihi PDF Oku

Yeryüzünde şerefli bir kul olarak yaratılan insan, ne boş yere yaratılmıştır ne de başıboş bırakılmıştır. Irkımız, rengimiz ve dilimiz farklı da olsa Allah’ın kulları ve aynı hayat okulunda öğrencileriz. Bu okulun öğretmenleri peygamberler, ders notları ise semavî kitaplardır. Her elçiye kendi zaman ve şartlarına göre değişik bir şeriat verilmiştir. Lakin tevhidin inanç ve ibadet esasları hepsinde öz olarak aynıdır. Peygamberler kendilerine indirilen ilahi kelamları öz benliklerinde yaşamışlar sonra insanlara tebliğ etmişlerdir. Hayatları vahyin ışığıyla şekillenmiş, etrafındaki insanlara örnek olmuşlardır. Efendimiz son peygamber, Kur’an-ı Kerim ise son ilahi kelamdır.

Kur’an-ı Kerim’de adı geçen yirmi sekiz peygamberin yaşamı manzum olarak bu eserde sunulmuştur. “Şiirlerle Peygamberler Tarihi” nesir olarak yazılan eserlerin şiirsel bir özeti gibidir. Kur’an’da Rabbimizin insanlığa misal olarak sunduğu kıssalara da yer verilmiştir. Mesela Ashab-ı Karye, Ashab-ı Keyf… Bunlardan birkaçıdır.

Yirmi birinci asırda insanlık olarak peygamberlerin yaşamları boyuncan dersler çıkarmaya son derece ihtiyacımız mevcuttur. Bu eser şiir tadında bu özlemi karşılamaktadır.

Hasan Hüseyin ARSLAN

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.