Silmarillion PDF oku indir

23.02.2024
116
Silmarillion PDF oku indir

Silmarillion PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınan Silmarillion isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 08.12.2023 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786258327656 sayfadan oluşan Silmarillion kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Silmarillion kitabını Berna Akkıyal numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Silmarillion PDF Oku.

Silmarillion PDF Oku

Tolkien’in en mühim çalışması olarak kabul gören Silmarillion, onun yarattığı dünyanın özüdür. Kökleri Hobbit’ten önceye uzanır ve Yüzüklerin Efendisi’nde şekillenmeye başlayan bir dünyanın yaratılış öyküsünü barındırarak, tüm Tolkien eserlerinin üzerine yerleşebileceği bir yapı oluşturur. Usta yazarın yaşamı boyunca üzerinde çalışmayı bırakamadığı ve giderek büyüyüp gelişen bu eser fakat ölümünden dört yıl sonra oğlu tarafından yayımlanabildi. Silmarillion, Elflerin tanrılara isyan ederek Valinor’dan Orta Dünya’ya göç etmelerini; orada İnsanlar ve Cücelerle birleşerek tanrıların en kötüsüne, Morgoth’a karşı verdikleri umutsuz savaşı anlatır.
 
Eru vardı, Tek Olan; Ilúvatar derlerdi adına Arda’da. Ve o önce Ainur’u yaptı, Kutsal Olanlar’ı, bunlar zihninin evlatları idiler ve sair hiçbir şey yaratılmadan evvel onunla birlikteydiler.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.