Şıpsevdi (Cep Boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF oku indir

12.02.2024
50
Şıpsevdi (Cep Boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF oku indir

Şıpsevdi (Cep Boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından kaleme alınan Şıpsevdi (Cep Boy) (3 Cilt) (Tam Metin) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 08.01.2021 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786257678506 sayfadan oluşan Şıpsevdi (Cep Boy) (3 Cilt) (Tam Metin) kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Şıpsevdi (Cep Boy) (3 Cilt) (Tam Metin) kitabını Sema Mutlu numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Şıpsevdi (Cep Boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF Oku.

Şıpsevdi (Cep Boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF Oku

Şıpsevdi, ilk kez 1901 senesinde İkdam gazetesinde Alafranga adıyla tef­rika edilmeye başlar. Dönemin sansür uygulamasına takılan Alafranga, 1909 senesinde yeniden gözden geçirilerek Şıpsevdi adıyla yayımlanır.
Romanın kahramanı Meftun Bey ve ailesinin etrafında şekillenen Şıpsevdi’nin ana teması Doğu ile Batı, eski ile yeni zıtlığıdır. Eserde, modern olanı tam anlamıyla benimseyemeyip kuru bir taklide yönelen züppe tipiyle, eskiye körü körüne bağlı tutucu kişiliklerin trajik du­rumları mizahi bir dille ele alınmaktadır. Hüseyin Rahmi, içinde yaşa­dığı toplumun ahlak kaidelerinı reddeden veya bu kaideleri bir çıkar nesnesi hâline dönüştüren insanları bütün zaaf ve noksanlıkleriyle oku­yucunun önüne serer. Bunun yanı sıra, toplumsal adalet, kadın erkek ilişkileri, toplumda dinin algılanış ve yaşanışı gibi son derece mühim poblemleri bir roman konusu haline getirerek ustalıkla ele almıştır.
Hüseyin Rahmi Şıpsevdi’de dönemin İstanbul’unda konuşulan farklı şive ve ağızları büyük bir ustalıkla kullanmanın yanında İstanbul’daki kül­türel yaşamı tüm renkleriyle yansıtmayı da başarmıştır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.