Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF indir

27.10.2023
65
Sofie’nin Dünyası  Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF indir

Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF indir, PDF kitap depomuzda, Jostein Gaarder tarafından kaleme alınan Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. Sofies Verden dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9789758434572 sayfadan oluşan Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman kitabını 27.02.2017 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF Oku.

Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman PDF indir

“Sofi’nin Dünyası” yayına girdiği 1991 senesinden bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayına girdiği her ülkede en fazla satan kitap olma başarısını elde etmiştir…
“Benzer bireylerin”, yüzeysel bilgilerin geçerli olduğu çağımızda, “3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır” diyen Goethe’nin günübirlik bireylerindan olmama yolunda oldukça önemli adım.
15. yaşgününü kutlamaya bir araya getirilen Sofi, bir gün posta kutusunda “Kimsin” yazılı bir not bulur. Bu sorudan hareketle, bütün bir felsefe tarihinde sorulmuş soruları ve yanıtları, sürükleyici bir roman kurgusu içinde anlatan Jostein Gaarder, Umberto Eco’nun “Gülün Adı”nda Ortaçağ teolojisini romanlaşmaya vardırma gücünü bu kitabında felsefede gösteriyor.

Gaarder (1952) özellikle gençliğe yönelik kitaplarıyla tanınan Norveçli bir felsefe öğretmeni.

Sofie’nin Dünyası Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.