Son Bahçeler PDF oku indir

12.02.2024
41
Son Bahçeler PDF oku indir

Son Bahçeler PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, İrfan Yalçın tarafından kaleme alınan Son Bahçeler isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057637048 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Son Bahçeler kitabı 160 olarak yayınlanmıştır.  Son Bahçeler kitabını 23.08.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Son Bahçeler PDF Oku.

Son Bahçeler PDF Oku

Bir yalnızlıklar toplamı: Hüzün Evi…
Onlar ki her yerden gelip toplanmışlar son bahçelerde. Yok etmeden önce gülünçleştiren doğanın geç çiçekleri olarak boy veriyorlar, bir zamanlar çiçeğin içinden bakanlar.
Oğlunu asılmaktan kurtarmak için haykıran Bayan İp, ölmeden toprağa girmiş Karikatür Adam, Ölümün Ağzı, Yorgun Sevda romanlarını yazmış yazarın annesi Bayan Öğretmen, bir 8 Haziran günü öleceğini söyleyen yaşama ustası Albay, yosun tutmuş İki Kız Kardeş, vicdanı alınmış oğluna unutulmama mektupları yazan Bayan Gümüş, bir cüce, ıssız dağ yollarında bir tren istasyonuna gelin giden Bayan Kasımpatı, avuçlarını göğe açıp bilmediği bir dilde her şey için tanrıya başvuran Bay Sakallı, en sevdiği şey tokalaşmak olan Cabbar, kırk altı kedisini bırakıp gelen ve hep onları konuşan Bayan Minnoş, kızı Hicran’ı yaralı bir hayvan gibi sesler çıkararak çağıran Bayan Çığlık, ortalıkçı Menekşe, Doktor ve Doktor’un Bayanı…
Durmadan arayıp unutulmuş günler toplamaya çalışan insan posalarının birbirinden uzak hayatlarının bu buluşma noktasında; cıvıltısını yitiren gençlikleri, boğulan umutları, coşkulu hak arayışları, kimsesiz kalışları, insani yıkılışları, ortak ölümleri yaralı bir ülkenin geçmişinden alıp evrensele mal edilişinin kıyaslanamaz anlatılışı.
Hüzün Evi: Ama “hüzün deyip geçme öyle, doyum olmuyor bazısına.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.