Svatmarama «Hatha Yoga Pradipika PDF Oku»

31.01.2024
44
Svatmarama «Hatha Yoga Pradipika PDF Oku»

Svatmarama Hatha Yoga Pradipika PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Svatmarama Hatha Yoga Pradipika tarafından kaleme alınan Svatmarama Hatha Yoga Pradipika isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Svatmarama Hatha Yoga Pradipika PDF Oku

Svatmarama «Hatha Yoga Pradipika» pdf indirYazar(lar) Svatmarama
Kategori(ler) Sağlık
Yıl 2023
Sayfa 176

Hatha Yoga Pradipika kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

“Svatmarama’nın Hatha Yoga Pradipika’sı,” yoga bilgisinin temel kaynaklarından biri olarak kabul gören bir başyapıttır. Patanjali’nin Yoga Sutra’ları yoga bilgisinin zirvesiyse, Pradipika da Hatha Yoga bilgisinin zirvesidir. 1350 yılına tarihlenen bu eser, Svatmarama adlı bilgenin kaleme aldığı bir metindir ve şimdilerde dünya çapında uygulanan bir çok yoga ekolünün temelini oluşturur.

Hatha Yoga Pradipika, beden ve enerji üzerine yoğunlaşır. Kitap, asanaları, mudraları, nefes egzersizlerini, bandhaları ve bedensel arınma metotlarıni içerirken, son bölüm meditasyon ve aydınlanma konularına odaklanır. Bu metinlerin amacı, birinin kendi bedenini nasıl disipline edeceğini öğreterek evrensel dengeyi yakalayarak yoga yolunda ilerlemesini sağlamaktır.

Deneyimli bir yoga eğitmeni olan Bora Ercan, bu eseri yalnızca Türkçeye çevirmekle kalmadı, bunun yanı sıra diğer yoga kaynaklarından ilham alarak metni anlaşılır kıldı. Hatha Yoga Pradipika, yoga ve meditasyon pratiğine yeni başlayanlardan işinde uzman uygulayıcılara kadar herkes için kapsamlı bir rehber sunar.

Eğer yoga dünyasının derinliklerine inmek ve bedeninizi, zihninizin rehberliğiyle nasıl eğiteceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu kitap sizin için bir kılavuz olabilir.


Svatmarama Hatha Yoga Pradipika kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Svatmarama Hatha Yoga Pradipika ücretsiz PDF E-kitap indir (oku)

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.