Tanrı Acıkınca PDF oku indir

12.02.2024
31
Tanrı Acıkınca PDF oku indir

Tanrı Acıkınca PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Altay Öktem tarafından kaleme alınan Tanrı Acıkınca isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789944493833 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Tanrı Acıkınca kitabı 206 olarak yayınlanmıştır.  Tanrı Acıkınca kitabını 24.11.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Tanrı Acıkınca PDF Oku.

Tanrı Acıkınca PDF Oku

Tanrı acıkınca kullar ölürmüş.
Giardia İntestinalis
 
Altay Öktem’in, halen bağırsak florasının öneminin bu denli anlaşılmadığı, bağırsaklar için “İkinci Beyin” tanımının yapılmadığı bir zamanda kaleme aldığı ve ilk baskısı 2003 senesinde yapılan Tanrı Acıkınca adlı romanı, yayımlandığı zamanda büyük ilgi uyandırmış, ardındanları ise kurgunun, bilimsel bilginin öncülü olmasının bir örneği olarak kabul edilmişti. 
 
Paralel kurgu ile, iki ayrı dünyanın bir arada anlatıldığı romanda, öte yandan Ayşegül, Serap ve Necmi arasındaki aşk üçgenine, diğer yandan da aslında birer bağırsak paraziti olan iri gözlü ve alımlı Shigella, İleum kralı Necator, ufak, tatlı Helmint, Pulmon kralı Ekinokok ve yaşamı bir efsaneye dönüşen, Yerdoku’nun yönetim merkezi olan Serebrum’u keşfeden Giardia’nın macera dolu hayatlarına tanıklık ediyoruz.
 
İnsan vücudunun, içinde yaşadığımız yerküre ile hemen hemen her yönüyle aynı olması; bizim vücudumuzun, içimizde yaşayan mikroorganizmaların evi, ülkesi, dünyası olması gibi, bizim de kendi dünyamızın içinde yaşayan mikroorganizmalar mı olduğumuz sorusunu akla getiriyor. Bu sorunun cevabını ararken, bir anda kendimizi zincirleme tanrılar kuramının içinde buluyoruz. 
 
Ayaklarını yere sapasağlam basan gerçekçi bir üslup, ama aynı üslubun içinde, bir yanıyla büyülü gerçekçilikten beslenen bir gerçek hayat kurgusu, diğer yandan, biyolojik bilimkurgunun ülkemiz edebiyatındaki nadir emsallarinden olan, insanın iç dünyasının fantastik anlatısı bir araya geliyor Tanrı Acıkınca’da.
 
Yitik Ülke Yayınları, ilk baskısı 2003’te İthaki, ikinci baskısı 2013’te Marjinal Yayınları tarafından yapılan Tanrı Acıkınca’nın elden geçirilmiş ve düzenlenmiş yeni baskısını, ilk basımının 20. senesinde sizlerle yeniden buluşturuyor. Yirmi yılda çok şey değişti ama bir başka açıdan bakarsak da, değişen bir şey yok. Giardia İntestinalis’in gizemli günlüğünde yazdığı gibi, tanrı acıkınca kullar ölüyor hâlâ.
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.