Tanrısız PDF Oku

18.03.2024
35
Tanrısız PDF Oku

Tanrısız PDF oku, PDF kitap depomuzda, Mehmet Atılgan tarafından kaleme alınan Tanrısız isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786257650571 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Tanrısız kitabı 336 olarak yayınlanmıştır.  Tanrısız kitabını 21.04.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Tanrısız PDF Oku.

Tanrısız PDF Oku

“Gelecek halen yaşanmadı. Onu ben yazacağım.”
 
İçinde bulunduğumuz yüzyılın sonlarına doğru şehirler birbirinin üzerine yığılan katlar hâlinde yükselirken üç katlı İstanbul’da işlenen bir cinayetin ardından başlayan olaylar bizi geçmişe, paralel evrenlere, başka gezegenlere sürüklüyor.
 
Tanrısız’da polisiye ve bilimkurgu türlerini ustalıkla harmanlayarak bizleri 21. yüzyılın sonlarına götüren Mehmet Atılgan, olabilecek gelecek tasavvurunda da çıtayı bi hayli yükseğe taşıyıp ters köşelerle okurun merakını diri tutmayı başarıyor.
 
“Benjamin Libet, 1973 senesinde yaptığı deneyler neticesinde bilincin her şey olup bittikten yarım saniye sonra devreye girdiğini ortaya koymuştu. Yani şu an dediğimizde, geçmişte olmuş bir olayı yaşıyoruz. Bu durumu diğer nörofizyologlar da, hep geçmişte yaşadığımız ve bilincimizin tüm yaşananları yarım saniye sonra gösteren bir monitör gibi olduğu şeklinde yorumlamıştı.
 
Normalde tüm algılar beyne iletiliyor. Bilinçaltında değerlendirilip tabir edilirken, benlik hiçbir şeyin farkında değil. Zihnimizde canlanan, yani farkına varabildiğimiz bilgilerse epeyce uzun bir gecikmeden sonra kortekse, bilincin bulunduğu bölgeye gönderiliyor.
 
Ya birisi, dışarıdan gelen bilgilerin kortekse iletilmesini geciktirecek bir teknoloji geliştirdiyse? Ya bilincimize aktarılan fotoğrafların daha geç algılanmasının bir yolunu bulduysa?
 
O halde gelecek çoktan yaşandı. ‘Şimdi’yi hatırlıyoruz. Gelecek ve şu an, tamamen bizim kontrolümüzün dışında.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.