Vicdan ve Güzellik PDF oku indir

12.02.2024
24
Vicdan ve Güzellik PDF oku indir

Vicdan ve Güzellik PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Ercan Başer tarafından kaleme alınan Vicdan ve Güzellik isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786052651391 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Vicdan ve Güzellik kitabı 352 olarak yayınlanmıştır.  Vicdan ve Güzellik kitabını 25.04.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Vicdan ve Güzellik PDF Oku.

Vicdan ve Güzellik PDF Oku

“Hayatında güzele yer olmadığı için mi vicdansızın biri olup çıkmıştı, yoksa vicdansız olduğu için mi yaşamında güzele yer yoktu, bilmiyorum. Ama annemin güzelliği onu çıldırtıyordu.”
 
İyinin ve kötünün terazisi vicdan, bana güzelle çirkini tartabilir misin?
Ne uyuyorum ne de uyanığım.
Ey tatlı melek, gözlerimi açabilir misin?
 
Gökyüzünde güneş solarken, yeryüzünde billur sular, kadim topraklar kirlenirken bize sunulan o yaldızlı boşluğa inanıyor muyuz hâlâ? Artık ne doğrunun önemi var ne de yanlışın. İyiyi ve güzeli yeniden düşünmeye başlamanın zamanı gelmedi mi?
 
Vicdan ve Güzellik, estetik aydınlanma ve erdemli yaşama dair bir roman; “anestezik” kâbuslardan uyanmanın hikâyesi.
 
“Mesele ‘güzel’ olunca iki türlü tepki bekleriz. İnsanlar güzeli ya çoğaltmak ister veya ortadan kaldırmak. Yaşamında güzele yer vermeyenler içten içe bir hınç duyarlar ve başkalarının yaşamının da güzelden yoksun olmasını isterler. Bu onları bir nebze rahatlatır. Hayatı dışarıdan çok güzel görünenler ama ne yapsalar güzelliğe tamamen sahip olamadıklarını hissedenler de benzer tepkiyi gösterirler. Bütün o görgüsüz zenginler falan. Benim değilse kimsenin olmasın. Kısa olaraksı, mühim sayıda insan, açıkça itiraf etmese de katile sempati duyacaktır.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.