Yakın PDF Oku

29.03.2024
15
Yakın PDF Oku

Yakın PDF oku, PDF kitap depomuzda, Octavia E. Butler tarafından kaleme alınan Yakın isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 15.03.2019 dilinde ve 384 ebatında basılan ayrıca  Kindred sayfadan oluşan Yakın kitabı 9786053759263 olarak yayınlanmıştır.  Yakın kitabını Emek Ergün numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Yakın PDF Oku.

Yakın PDF Oku

Bilimkurgu edebiyatının en büyük ustalarından Octavia E. Butler’ın başyapıtı Yakın, ilk kez Türkçede.
 
“Octavia E. Butler upuzun bir süre boyunca unutulmayacak bir yazar. Yakın ise nadir bulunan, büyülü bir eser.” –Harlan Ellison
 
“Butler, yirminci yüzyılın en büyük edebi sanatçılarından biri.” –Junot Diaz
 
Yakın, bilimkurgu edebiyatında neler yapılabileceğinin en iyi ispatı.” –Walter Mosley
 
1976 YILINDA DANA, YAZAR OLMA HAYALLERİ KURUYORDU. 1815’TE İSE BİR KÖLE OLDUĞU VARSAYILIYORDU.
 
Sadece kaleminin kuvveti değil bunun yanı sıra muhalif duruşu, hiyerarşiye baş kaldırması, ırk ve cinsiyet eşitsizliğine karşı tepkisiyle de döneminin en mühim yazarlarından birisi olan tarihteki ilk kadın siyahi bilimkurgu yazarı Octavia E. Butler, hem bilimkurguda hem de Afroamerikan edebiyatında bir dönüm noktası. Sadece tür içinde değil, modern edebiyat okurları arasında ve hatta akademide dahi çok mühim bir yer tutan Yakın ise zaman yolculuğunun, fantazinin ve tarihi kurgunun iç içe geçtiği türler ötesi bir roman.
 
26. doğum gününde Dana ve eşi Kevin yeni evlerine yerleşmeye çalışıyordu ama o sırada Dana’nın midesi bulanmaya ve başı dönmeye başladı. Baş dönmesi geçtiğinde kendini yeşilliklerin arasında, bir nehrin kıyısında buldu. İşte o nehirde boğulmak üzere olan ufak Rufus’u kurtardığında birden fazla zaman yolculuğunun ve hayati tehlikelerin ilkinin başladığını bilmiyordu.
 
Dana köleliğin en sert dönemlerinin meydana geldiği Maryland’e istemsizce yaptığı her zaman yolculuğunda hem kendisi hem Rufus hem kan bağı hem de kölelik ile ilgili çok daha yükseksını şey öğrenecekti.
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.