Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet PDF oku indir

07.02.2024
27
Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet PDF oku indir

Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Murat Gülsoy tarafından kaleme alınan Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789750729980 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet kitabı 208 olarak yayınlanmıştır.  Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet kitabını 05.01.2016 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet PDF Oku.

Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet PDF Oku

“Bakın, siz bedenen ölmüş birini zihninizin içine aldınız, onu konuk ediyorsunuz. Ev sahibisiniz. Bu ilişkide tüm denetim sizin elinizde olmalı. Yani zihninizin içinde ona ne kadar yer açacağınız, onunla ne kadar özelinizi paylaşacağınız hep size ait kararlar. Şimdilik beyninizde yaşamasına izin verdiniz. Dilerseniz ona gözlerinizle bakmayı öğretebilirsiniz. Bedensel tecrübelerinize ortak edebilirsiniz.”
“Nasıl?”
“Çok zor değil. Sözcüklerle…”
“Konuşarak mı?”
“Sözcüklerin gücünü küçümsemeyin. Zihnimizdeki tüm duygulanımların sözcüklerle doğrudan bir bağı var.”
“Garip.”
“Değil aslında. Neyse… Zihninizin içinde ikinci bir insan var artık Mirat Bey. Bundan sonra kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz.”
Yaşamın yazıyla, yalnızlığın ölümle iç içe geçtiği bir dünya çapındayız. Murat Gülsoy bu tehlikeli yakınlığı fantastiğe, bilimkurguya cesurca göz kırpan bir anlatımla birleştirerek okurun zihninde canlandırıyor. Birbirinden bağımsızmış gibi görünen bölümler, ekler, kara sayfalar deliliğin eşiğinde, yalnızlığın derinliklerinde ve ölümün karanlığında birleşiyorlar. Delirmekten ve yalnızlıktan kurtulmanın yolunu ölüme yaklaşmakta bulan karakterler, ölümle kol kola girdikçe deliliğin kaçınılmazlığını işinde uzmanyorlar.
Tanpınar’a, Atay’a, Atılgan’a selam veren; ama en fazla Borges’le, Nerval’le konuşan, onların metinlerinin ve karakterlerinin arasında ustalıkla gezinen roman, adeta yalnızlıktan kurtulmak için edebiyat âleminin büyük ruhlarını içine alıyor. Parçaları birleştirmeyi seven, ipuçlarının peşinden gitmekten haz duyan meraklı okur kadar fantastik bir kurgunun büyüsüne kapılmak isteyen serüvenci okur da Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ten yararlanmak isteyecek…
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.