Yayla Dumanı / Bütün Eserleri PDF oku indir

03.02.2024
59
Yayla Dumanı / Bütün Eserleri PDF oku indir

Yayla Dumanı / Bütün Eserleri PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Ömer Bedrettin Uşaklı tarafından kaleme alınan Yayla Dumanı / Bütün Eserleri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789759959418 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Yayla Dumanı / Bütün Eserleri kitabı 300 olarak yayınlanmıştır.  Yayla Dumanı / Bütün Eserleri kitabını 23.11.2018 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Yayla Dumanı / Bütün Eserleri PDF Oku.

Yayla Dumanı / Bütün Eserleri PDF Oku

Yayla Dumanı’nda Ömer Bedrettin Uşaklı’nın yayımlanmış şiir kitapları Deniz Sarhoşları (1926), Yayla Dumanı (1934) ve Sarıkız Mermerleri  (1940) başta olmak üzere kitaplarına girmemiş şiirleri, nesirleri, çevirileri, edebi görüşünü açıklayan anket yanıtları toplanmıştır. Şiirlerini aşağı yukarı her yayımında değiştirmiş olan Ömer Bedrettin’in, neleri değiştirdiğini göstermek maksadıyla, farkları da her şiirin sonundaki dipnotlarda kaydedilmiştir.
 
Yayla Dumanı hazırlanırken 1988 senesinde TDK tarafından yayımlanan Ömer Bedrettin Uşaklı Bütün Eserleri baskısı esas alınmış ve önceki baskıda yer almayan ilavelere ve düzeltmelere yer verilmiştir.
 
“İçinde saklayarak yaşmaklı bir dilberi
Gönlüm o şen günleri yalnız anıyor şimdi,
Dağların hasretiyle içim yanıyor şimdi,
Ah, o yayla yaşamı, ah o köy âlemleri…”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.