Yokuştaki Salyangoz PDF Oku

29.03.2024
15
Yokuştaki Salyangoz PDF Oku

Yokuştaki Salyangoz PDF oku, PDF kitap depomuzda, Arkadi Strugatski Boris Strugatski tarafından kaleme alınan Yokuştaki Salyangoz isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 19.11.2020 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786257737395 sayfadan oluşan Yokuştaki Salyangoz kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Yokuştaki Salyangoz kitabını Hazal Yalın numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Yokuştaki Salyangoz PDF Oku.

Yokuştaki Salyangoz PDF Oku

Yokuştaki Salyangoz, Strugatskilerin enteresan ve kuvvetli ilaçları arasında en etkili olanı.” –Jonathan Lethem
 
BİRİLERİNİN İCAT ETTİĞİ, UYDURDUĞU AMA BANA VE BELKİ KENDİSİNE DE AÇIKLAMAK ZAHMETİNE KATLANMADIĞI BİR DÜNYADA YAŞIYORUM.
 
Arkadi ve Boris Strugatski, entelektüel açıdan kışkırtıcı, olağanüstü keyifli, cesur ve eleştirel kitaplarıyla “Sovyetler döneminin en büyük bilimkurgu yazarları” sıfatını hak eden yegâne ikili. Yokuştaki Salyangoz ise, Strugatski kardeşlerin az bilinen başyapıtlarından fakat onlara göre eserlerinin “en kusursuzu ve yazdıkları arasında en mühimsi.”
 
Biber, günlerini yazımızın detayında bulunan ormanın yönetimini sağlayan İdare’nin bürokratik koridorlarında geçirmektedir. Bir dilbilimci olan Biber’in dileği ormana girmektir fakat İdare tarafından bu talebi sürekli olarak reddedilmektedir. Bunun yanı sıra, her gün “yarın” geleceği söylenen araba gelip onu almadığı için İdare binasında sıkışıp kalmıştır. Biber’in de tek yapabildiği, yamacın tepesindeki İdare’de oturup ormanı seyretmektir.
 
Candide ise seneler önce bir helikopter kazasından canlı kurtulan bir İdare memurudur. Orman’ın yerlileri tarafından sahiplenilen Candide, yerliler arasında basit hayat sürmektedir. Lakin Candide’in tek istediği İdare’ye geri dönebilmektir. Yerliler ormanın tehlikeleri ile ilgili onu uyarsalar da Candide her gece yatarken “yarın” tepedeki İdare’ye doğru yola çıkma planları yapmaktadır.
 
İnsan, çevresini ne kadar tanıyabilir? Daha da mühimsi, insan doğaya hükmedebilir mi?
 
Yokuştaki Salyangoz, şimdiyle geleceğin arasındaki tehlikeli yolculuk.
 
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.