Yontulmuş Matematik – Sayıların Gizemli Tarihi PDF indir

27.10.2023
84
Yontulmuş Matematik – Sayıların Gizemli Tarihi PDF indir

Yontulmuş Matematik – Sayıların Gizemli Tarihi PDF indir, PDF kitap depomuzda, Serhan Büyükkeçeci tarafından kaleme alınan Yontulmuş Matematik – Sayıların Gizemli Tarihi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. TÜRKÇE dilinde ve 15 x 19 cm ebatında basılan ayrıca  168 sayfadan oluşan Yontulmuş Matematik – Sayıların Gizemli Tarihi kitabı Karton Kapak olarak yayınlanmıştır.  Yontulmuş Matematik – Sayıların Gizemli Tarihi kitabını 9786050830033 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Yontulmuş Matematik – Sayıların Gizemli Tarihi PDF Oku.

Yontulmuş Matematik – Sayıların Gizemli Tarihi PDF indir

İnsanoğlu bundan binlerce yıl önce, halen yazıyı keşfetmemişken “sıfır”ı bulma telaşına düşüp farkında olmadan tekerleği buldu. Bunu bugünkü hesap makinelerini andıran bir toplama makinesi izledi. Tarih, olağanüstü bir biçimde, matematikten uzak durmaya çalıştıkça kendisini hep birtakım matematiksel hesaplamaların ortasında buluyordu. Ve en sonunda pi sayısı Mısır topraklarına bomba gibi düştü! Yontuldu… Yontuldu… Milyonlarca devirli basamağı günümüze ulaştı.
Bu kitapta matematiğin tarihe mal olmuş tüm enteresan gerçeklerini bulacaksınız. Bir milyon dolar ödüllü sorular, hafıza okuma oyunları, dünyanın “en güzel” matematik formülü, çözümü imkânsız sorular, ünlü matematikçiler, eski yapboz kartları, bin yıllık zekâ oyunları ve enteresan ispatlar…
Her sayfada, matematiğe hayranlığınız daha da artacak. Matematiğin, birkaç kitapla anlatılamayacak kadar büyük bir hazine olduğunu göreceksiniz.
Matematik sizi çok şaşırtacak!

Yontulmuş Matematik – Sayıların Gizemli Tarihi Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.