Yusuf Akçura «Üç Tarz-ı Siyaset PDF Oku»

31.01.2024
48
Yusuf Akçura «Üç Tarz-ı Siyaset PDF Oku»

Yusuf Akçura Üç Tarz-ı Siyaset PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Yusuf Akçura Üç Tarz-ı Siyaset tarafından kaleme alınan Yusuf Akçura Üç Tarz-ı Siyaset isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Yusuf Akçura Üç Tarz-ı Siyaset PDF Oku

Yusuf Akçura «Üç Tarz-ı Siyaset» pdf indirYazar(lar) Yusuf Akçura
Kategori(ler) Siyaset
Yıl 2021
Sayfa 114

OKU KITAP INDIR

Üç Tarz-ı Siyaset kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Yusuf Akçura bir ideolog olarak ve özellikle Türkçülük fikirleriyle Osmanlı’nın son zamanlarının ve Cumhuriyet devrinin en mühim simalarındandır. Paris’ten Rusya’ya döndükten sonra kaleme aldığı Üç Tarz-ı Siyâset isimli makalesiyle; devrin mühim siyâsî akımları olan Osmanlıcılık, İslâmcılık ve Türkçülüğü irdelemiş, bu akımların iyi ve kötü yanlarını ortaya koyarak ne kadar uygulanabilir oldukları hususundaki fikirleriyle de literatürde başat bir tartışma açmıştır.

Akisleri bugünün Türkiye’sinde hâlen devam eden bu makalenin bunun yanında ona yanıt mahiyetindeki iki makalenin daha eklenmesiyle kitaplaştırılan Üç Tarz-ı Siyâset, Kahire ve İstanbul nüshaları karşı karşıya geldirılarak hem çeviriyazı hem de sadeleştirilmiş metin hâlinde yayına hazırlanmıştır.


Yusuf Akçura Üç Tarz-ı Siyaset kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Yusuf Akçura Üç Tarz-ı Siyaset ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Yusuf Akçura Üç Tarz-ı Siyaset online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama