Zavallı Necdet – Günümüz Türkçesiyle PDF oku indir

03.02.2024
55
Zavallı Necdet – Günümüz Türkçesiyle PDF oku indir

Zavallı Necdet – Günümüz Türkçesiyle PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Saffet Nezihi tarafından kaleme alınan Zavallı Necdet – Günümüz Türkçesiyle isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786256475717 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Zavallı Necdet – Günümüz Türkçesiyle kitabı 200 olarak yayınlanmıştır.  Zavallı Necdet – Günümüz Türkçesiyle kitabını 20.10.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Zavallı Necdet – Günümüz Türkçesiyle PDF Oku.

Zavallı Necdet – Günümüz Türkçesiyle PDF Oku

1902 senesinde İkdam gazetesinde tefrika edilmeye başlanan Zavallı Necdet kısa bir sürede her kesimden okurun büyük ilgisine mazhar olur. Necdet Feridun ve Meliha’nın trajik aşk hikâyesi o denli ilgi görür ki birkaç kuşak Zavallı Necdet’i adeta elinden bırakamaz. Bir dönem halk arasında aşk budalası gençlere “Zavallı Necdet” bile denilmeye başlanır. Zavallı Necdet 1961 senesinde sinemaveya uyarlanır.
İyi eğitimli, yakışıklı ve çapkın bir genç olan Necdet Feridun, yeni komşuları Meliha’yı görür görmez ona âşık olur. Lakin bu aşk önceki gönül eğlendirmelere hiç benzemez; Meliha’nın, Necdet’in en yakın dostuyla evlenmesiyle de ümitsiz bir hâl alır. Bir süre sonra Meliha’nın da Necdet’e tutkuyla bağlanmaya başlamasıyla Necdet’in trajedisi farkı bir boyut kazanır.

Zavallı Necdet, dil ve anlatım teknikleri yönünden getirdiği yenilikler, karakterlerinin ruh çözümlemelerindeki başarısı gibi donanımlarıyla edebiyatımızın mühim klasikleri arasında anılmayı hak eder.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.