Zülfü Livaneli «Balıkçı ve Oğlu PDF Oku»

08.02.2024
40
Zülfü Livaneli «Balıkçı ve Oğlu PDF Oku»

Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu tarafından kaleme alınan Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu PDF Oku

Zülfü Livaneli «Balıkçı ve Oğlu» pdf indirYazar(lar) Zülfü Livaneli
Kategori(ler) Roman
Yıl 2021
Sayfa 140

OKU KITAP INDIR

Balıkçı ve Oğlu kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Toplumsal konulara hassaslığı ile tanınan edebiyatçı ve fikir adamı Zülfü Livaneli, bu kez Ege balıkçılarının ve hayal kurmaktan bile mahrum bırakılan göçmenlerin kaderine eğiliyor. Usta edebiyatçı Livaneli, Balıkçı ve Oğlu ile son senelerın en can yakıcı ve büyük dramı “göçmenliği” balıkçı Mustafa, Mesude ve Samir bebek üzerinden anlatıyor. O güne dek sıcak evlerinde televizyondan izledikleri haberlerden aşina oldukları ölü insan bedenleri ve yarı ölü bir bebek evliliklerinin tam ortasına düşerek bir bomba etkisi yaratıyor; aile ilişkilerini bambaşka bir çehreye büründürüyor. Balıkçı ve Oğlu, Ege’nin tarihinden bugününe, balık çiftliklerine ve rant hırsıyla dağlara, kıyılara saldıran şirketlerin yarattığı ekolojik yıkıma dair çok şey dile getiriyor. Bunun ötesinde göçmenlerin bir bilinmeze doğru göze aldıkları yolculuğu, hayatta kalma çabalarını veya ölümü; kısacası “deryaya yakın, dünya çapından uzak” hayatlarını odağına alıyor. Livaneli’nin belki de en şiirsel romanı olan Balıkçı ve Oğlu; aile, aşk, ebeveynlik, evlat, kadın dayanışması, dostluk, göç, doğa üzerine çağdaş bir epope. Zülfü Livaneli’nin, uzun bir aradan sonra yazdığı ve heyecanla beklenen yeni romanı Balıkçı ve Oğlu, ustalıkla seçilen tasvirlerle okurun zihninde capcanlı bir anlatı oluşturuyor.


Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.