Zümra Atalay «Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) PDF Oku»

Zümra Atalay «Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) PDF Oku»

Zümra Atalay Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Zümra Atalay Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) tarafından kaleme alınan Zümra Atalay Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Zümra Atalay Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) PDF Oku

Zümra Atalay «Bilinçli Farkındalık (Mindfulness)» pdf indirYazar(lar) Zümra Atalay
Kategori(ler) Psikoloji, Kişisel Gelişim
Yıl 2019
Sayfa 224

OKU KITAP INDIR

Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Bir yaşam şekili ve anlayışı olarak “Mindfulness”, yaşamımıza değer katıyor. Bizlerin acılarına ve yaralarına dokunacak bir anlayış geliştirmesi “Mindfulness” kavramını daha manalı hale getirdi.
Günümüz psikoterapisine en mühim katkılardan bir diğeride “Mindfulness” Temelli Terapilerin geliştirilmesi ve uygulanmaya start verilmesidır. Tüm dünya çapında sayısız araştırmalarla etkinliği saptanan bu yöntem ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı.
Bu kitap “Mindfulness” kavramını her yönüyle konu alıyor. Benzer kitapların aksine, bu kitap yalnızca kişisel görüşlere değil, kavramın bilimsel temellerine de yer vermektedir. Bilimsel incelemelerin ve teorilerin gösterdiği yönde bir anlatım dikkati çekiyor. Dolayısıyla okurken uçuşan kelimeleri değil, gerçeği hissediyorsunuz.
“Mindfulness” kavramını anlatmak ve anlamak zordur. Ama bu kitapta kullanılan dilin herkese hitap ettiğini söyleyebilirim. Derli toplu, net ve anlaşılır ifadelerle “Mindfulness” anlatımı dikkati çekiyor.
Zümra Atalay’ın “Mindfulness” kavramıyla ilişkili ilk kitabı bu değil. Daha önceki kitaplarını da okumuştum. Lakin bu kitapta bilimsel araştırmalarla kendi tecrübelerini, ilkesel görüşlerle yaşamın günlük gerçekliğini çok iyi örtüştürdüğünü düşünüyorum.
Hayata odaklanmak için okumanızı öneririm…
Prof. Dr. Kültegin Ögel

Anda ve burada olmanın olumlu etkisi Uzakdoğu öğretilerinde yüzsenelerdır bilinmekte ve öğretiliyor. 30 yılı aşkın bir süredir pozitif bilimle uğraşan insanlar bu kavramın etkilerini deneysel olarak inceleyerek modern insanın kullanımına sundu. Kökenleri çok çeşitli olsa bile birden fazla ruhsal sıkıntıya şimdi ve burada olmanın gücü ile meydan okuyabilmek harika bir şey. Bu kavramı benzersiz kılan şey pratik bir ruhsal ve bedensel eğitimle birinin kendine derinden ve bi hayli hızlı bir biçimde yardımcı olabilmesi.
Zümra Atalay bu husustaki uzun senelera dayanan bilgi ve deneyim birikimini bilimsel çalışmalarla destekleyerek okuyucunun rahatlıkla anlayabileceği bir forma getirmiş. Örneklerin kendi toplumumuzdan seçilmesi okuyucu için büyük kolaylık. Doğu ve Batı anlayışlarını bilimsel bir zeminde bir araya getiren “Mindfulness” kavramının, her ikisinin tam da ortasında olan ülkemiz okuyucusuna yardımcı olması dileği ile…
Dr. H. Alp Karaosmanoğlu


Zümra Atalay Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Zümra Atalay Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Zümra Atalay Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.