Adım İbrahim PDF oku indir

24.02.2024
57
Adım İbrahim PDF oku indir

Adım İbrahim PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Ş. Hüseyin Celep tarafından kaleme alınan Adım İbrahim isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786259877075 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Adım İbrahim kitabı 280 olarak yayınlanmıştır.  Adım İbrahim kitabını 18.01.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Adım İbrahim PDF Oku.

Adım İbrahim PDF Oku

Hayatında hiçbir eksiği olmayan nice insanın mutsuzluk tabloları çizdiği bu dünya çapında, bir de hiçbir şeyi olmayanlar ne yapsın? Her insanın yaşamının akışı; dünyaya geldiğu, yaşadığı çevreye, aile bağlarına göre şekilleniyor. Yokluk içinden çıkmış insan yine yoksulluk girdabında döne döne ömür tüketirken çaldığı kapılar yüzüne kapanıyorsa, açılan kapıların arkasında cehennem varsa ne yapsın? Madde dünyasından mana diyarına sığındığında, peşini bırakmayan hangi eksik tamamlanabilir ki? Bir de üstüne yüklenmiş kaçamadığı sorumlulukları varsa bu labirentten çıkabilir mi? Büyüklerin yaşamını yaşamaya mahkûm olmuş çocuk İbrahim, nasıl kurtulacak ve bu dünya çapında aşk kimin hakkı? Korunmaya çalıştığı gönül dünyasının vurduğu insan, nasıl bir seçim yapmalı?

Üstüme çöken gariplikse hiç geçmiyordu. İçimden yaşıtlarım gibi koşup oynamak, bir yerlere gidip eğlenmek gelmiyordu. Bu durumdan ne zaman ve nasıl kurtulurum, hep onu düşünüyordum. Akşam, utana sıkıla gittiğim ustamın evinde yatacak bir yatağım olsa da karnım doysa da tamirhanedeki o kirli, paslı halimle kimlerin arasına karışabilirim, kimlerle gülüp oynayabilirim ki? Bazı zaman ellerime bakıyorum. Ne kadar yıkasam da tırnaklarımın arasındaki o siyahlıklar hep duruyor. Bazı hafta sonları yalnız başıma çarşıda dolaşıyorum. Sanıyorum ki herkes ellerime bakacak. Ellerimi ceplerimden hiç çıkarmıyorum.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.