Adli – İdari Hakimlik Ortak Alan Süreler Kitabı PDF indir

27.10.2023
71
Adli – İdari Hakimlik  Ortak Alan Süreler Kitabı PDF indir

Adli – İdari Hakimlik Ortak Alan Süreler Kitabı PDF indir, PDF kitap depomuzda, Sertkan Erdurmaz tarafından kaleme alınan Adli – İdari Hakimlik Ortak Alan Süreler Kitabı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. TÜRKÇE dilinde ve 24 x 16 cm ebatında basılan ayrıca  246 sayfadan oluşan Adli – İdari Hakimlik Ortak Alan Süreler Kitabı kitabı Karton Kapak olarak yayınlanmıştır.  Adli – İdari Hakimlik Ortak Alan Süreler Kitabı kitabını 9786256416277 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Adli – İdari Hakimlik Ortak Alan Süreler Kitabı PDF Oku.

Adli – İdari Hakimlik Ortak Alan Süreler Kitabı PDF indir

Hakimlik sınavlarına bir araya getirilen kıymetli arkadaşlar,
Son senelerda yapılan sınavlardan anlaşılmaktadır ki ÖSYM, “SÜRELER” ile alakalı hatırı sayılır bir sayıda soru sormaktadır. Bu sorular, teorik düzeyde sorular olduğu gibi bir olay örgüsü içerisinde de karşımıza çıkabilmektedir.
Sınavlara çalışırken sorumlu olduğumuz mevzuatta bulunan süreleri yazarak çalışmak siz değerli okurlarımız için bi hayli zaman kaybettirici bir iş olacaktır. Bu nedenle, sizlere hem bu zamanı kazandırmak için hem de sürelerin düşüncenizde daha kolay kalması için belirli bir sistematik içerisinde tablolar ile hazırlamış olduğumuz bu eserin çok faydalı bulunacağına inanıyoruz.
Süreler ile alakalı hazırlanmış bu eserin muadil eserlerden en mühim farkı, göze hitap eden ve okuması kolay olan mizanpajının bunun yanında eserin, “Ortak Alan”, “Adli Hakimlik Fark Dersler” ve “İdari Hakimlik Fark Dersler” olmak üzere 3 ayrı kitap olarak hazırlanmış olmasıdır. “Ortak Alan” kitabında, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Medeni Usul Hukuku ve Medeni Hukuk alanlarına yönelik süreler; “Adli Hakimlik Fark Dersler” kitabında, Borçlar Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku ile İş Hukuku alanlarına yönelik süreler; “İdari Hakimlik Fark Dersler”, kitabında ise Borçlar Hukuku, Ceza Hukuku ve Vergi Hukuku alanlarına yönelik süreler bulunmaktadır. Böylelikle siz kıymetli arkadaşlar, yalnızca gereksiniminiz olan ders grubuna yönelik kitabı elde etme olanağına sahip olacaksınız.
Bunun yanı sıra, herhangi bir kanunda sürelere yönelik bir değişiklik olması halinde de kitabın arkasına koyduğumuz karekod ile bu değişikliğe hemen ulaşabileceksiniz.
En son, her zaman bir konuyu öğrenmenin en iyi yolu konunun hemen akabinde soru çözmektir diyoruz senelerdır. Kanunlardaki sürelerin fazlalığı ve süreler ile alakalı çıkan soruların arada bir olay örgüsü içinde sorulduğu hususu da dikkate alındığında “SÜRELER KİTABI”nın tamamlayıcısı niteliğinde olan, siz değerli okurlarımız için bir araya getirdiğimız ve yine Temsil Yayınlarından çıkan “SÜRELER SORU KİTABI” da tavsiye ettiğim mühim bir eserdir arkadaşlar.
Eser ile alakalı her türlü geri dönüt (eleştiri, tavsiye, hata bildirimi vs.) için bana yazımızın detayında bulunan instagram sayfası üzerinden varabilirsiniz.
Hepinize iyi çalışmalar ve başarılar dilerim…
SERTKAN ERDURMAZ
İÇİNDEKİLER
• ANAYASA HUKUKU KAPSAMINDA SÜRELER
 Anayasa
 Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun
 Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü
 Siyasi Partiler Kanunu
• İDARE HUKUKU KAPSAMINDA SÜRELER
 Devlet Memurları Kanunu
 Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu
 Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun
 Devlet İhale Kanunu
 Kamu İhale Kanunu
 Kamulaştırma Kanunu
 İmar Kanunu
• MAHALLİ İDARELER HUKUKU KAPSAMINDA SÜRELER
 Belediye Kanunu
 Büyükşehir Belediye Kanunu
 Köy Kanun
 İl Özel İdaresi Kanunu
 İl İdaresi Kanunu
 Mahalli İdare Birlikleri Kanunu
 Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun
• İDARİ YARGILAMA HUKUKU KAPSAMINDA SÜRELER
 İdari Yargılama Usulü Kanunu
 Danıştay Kanunu
 Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve yetkileri Hakkında Kanun
• MEDENİ USUL HUKUKU KAPSAMINDA SÜRELER
 Hukuk Muhakameleri Kanunu
• TÜRK MEDENİ HUKUKU KAPSAMINDA SÜRELER
 Türk Medeni Kanunu

Adli – İdari Hakimlik Ortak Alan Süreler Kitabı Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.