Altay Cem Meriç «Peygamberliğin İspatı Haber Delili PDF Oku»

31.01.2024
323
Altay Cem Meriç «Peygamberliğin İspatı Haber Delili PDF Oku»

Altay Cem Meriç Peygamberliğin İspatı Haber Delili PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Altay Cem Meriç Peygamberliğin İspatı Haber Delili tarafından kaleme alınan Altay Cem Meriç Peygamberliğin İspatı Haber Delili isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Altay Cem Meriç Peygamberliğin İspatı Haber Delili PDF Oku

Altay Cem Meriç «Peygamberliğin İspatı Haber Delili» pdf indirYazar(lar) Altay Cem Meriç
Kategori(ler) Din
Yıl 2022
Sayfa 519

Peygamberliğin İspatı Haber Delili kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Hz. Muhammed (s.a.v.) bir haberle geldi: “Cebrail benimle görüşüyor ve Allah’tan vahiy getiriyor.” dedi. Bu kitap bu “haber”in değerlendirmesini yapmaktadır.
Kendine ait bir metodu olan bu eserde yalnızca deliller ortaya atıp bırakılmamaktadır. Bir gayrımüslimden gelebilecek olabilecek itirazlar kitap boyunca yazar tarafından kendisine yöneltilmiş ve yanıtlandırılmıştır. Deyim yerindeyse “kapalı devre” bir nübüvvet
ispatı yöntemi aktarılmıştır.
Bu “haber kurgusu” dışında önceden işaret edilmeyen bazı mucize iddiaları temellendirilmiştir.
Yazar haber kaynağı olarak kullanacağı Kur’an’ın tahrif edilmediğini ispat etmektedir. Bunun yanı sıra İslam tarihi verilerinin güvenilirliğinin gayrımüslim bir okuyucuya anlatılmasının zor olması sebebiyle tarihî arka plan Müslüman olmayan yazarlardan nakillerle tasvir edilmiştir. Bunun yanında gayrımüslimlerin kelimeleri ile Hz. Muhammed’in peygamberliği ispat edilmektedir.


Altay Cem Meriç Peygamberliğin İspatı Haber Delili kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Altay Cem Meriç Peygamberliğin İspatı Haber Delili ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.