Anadolu’da Yakılan Ateş PDF Oku

07.05.2024
17
Anadolu’da Yakılan Ateş PDF Oku

Anadolu’da Yakılan Ateş PDF oku, PDF kitap depomuzda, Metin Soylu tarafından kaleme alınan Anadolu’da Yakılan Ateş isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057303653 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Anadolu’da Yakılan Ateş kitabı 240 olarak yayınlanmıştır.  Anadolu’da Yakılan Ateş kitabını 19.05.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Anadolu’da Yakılan Ateş PDF Oku.

Anadolu’da Yakılan Ateş PDF Oku

Yurdun büyük bölümü işgal edilmiş, İzmir’e çıkan Yunan kuvvetleri Anadolu içlerine doğru yürüyordu. Askerler, kendilerine önderlik yapacak bir büyük komutan; Anadolu, bağımsız bir Türk Devleti olarak yeniden tarih sahnesine çıkmak için kurtarıcısını bekliyordu.
 
Yüzsenelerca süren Batı’ya yürüyüşten sonra, yine yüzsenelerca süren geri dönüşün son vatan parçası Anadolu düşmana verilecek, Anadolu’nun yoksul bırakılmış halkı emperyalizmin yazdığı acı yazıyı kabullenecek miydi?

Hayır!

Mustafa Kemal’in 1919’da Anadolu’da yaktığı ateş, yalnızca Türklerin ve Türkiye’nin kurtuluş ateşi değildi. Bu ateş, ulusal bağımsızlık ve kurtuluş meşalesi olarak parlayacak, Orta Doğu’dan Kuzey Afrika kıyılarına, ta Afrika içlerine kadar yayılacaktı…

Kurtuluş Savaşı veren birden fazla ulus uzun seneler boyunca, Atatürk’ün başlattığı bu Kemalist hareketi başarıya ulaşmış bir büyük misal olarak kabul edecekti.
 
Araştırmacı Yazar Metin Soylu’nun bu eseri, Mustafa Kemal’in Samsun’dan hareketle Erzurum’da ateşlediği “Kurtuluş ve Diriliş Meşalesi”nin İzmir’e taşınma öyküsüdür. Yıkıntıdan devlet, ümmetten millet çıkaran Atatürk’ün yazdığı tarihtir…

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.