Anlatış PDF Oku

29.03.2024
16
Anlatış PDF Oku

Anlatış PDF oku, PDF kitap depomuzda, Ursula K. Le Guin tarafından kaleme alınan Anlatış isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 31.10.2018 dilinde ve 288 ebatında basılan ayrıca  The Telling sayfadan oluşan Anlatış kitabı 9786053757153 olarak yayınlanmıştır.  Anlatış kitabını Kemal Baran Özbek numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Anlatış PDF Oku.

Anlatış PDF Oku

Locus En İyi Roman Ödülü
 
Karanlığın Sol Eli ve Sürgün Gezegeni gibi unutulmaz kitapların dahil olduğu Hainli Döngüsü’nün özenli bir parçası olan Anlatış, 1974’te yayımlanan Mülksüzler’in ardından Le Guin’in yazdığı ilk Ekumen ve şuan için, yazarın kaleminden çıkmış son bilimkurgu romanı.
 
Bu kitapta Le Guin, çoğu eserinde olduğu gibi yine ötekilik ve iletişim gibi temalara eğilerek önyargılarımıza ayna tutuyor. “Din” kavramını sorguluyor ve son derece politik bir bilimkurgu sunuyor. Yine de Le Guin, tüm bunların ötesinde edebiyatın kendisine dönüyor, çünkü bu romanın odağında bir çok mühim değeri simgeleyen bir kültür, usul usul sürdürülen bir gelenek var: Hikâye anlatıcılığı.
 
Edebiyat ve tarihle arası iyi olan Sutty, baskıcı bir rejimin altında değerlerin nasıl kaybolduğunu, tarihin nasıl silindiğini görmek, bu rejimin ulaşamadığı noktalardaki direnişi incelemek, efsanelerde sözü edilen hikâye anlatıcılarının dünyasını keşfetmek için Aka gezegeninde bir yolculuğa çıkar. Geride bıraktığı dünya ile vardığı dünya arasındaki farklar dehşete düşürücü, benzerlikler ise düşündürücüdür.
Anlatış, dinlemek, anlamak ve inanmakla, hakikati tanımlamaya çalışmakla alakalı bir yolculuk öyküsü.
 
“Le Guin Anlatış’ta kurgusunu hem şairane yazıyor hem de alegorinin derinliğiyle kusursuzca birleştiriyor.”
–Jonathan Lethem
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.