Avrupa’nın Anası Anadolu Küçük Asya’da Batı Kültürünün Kökenleri PDF Oku

Avrupa’nın Anası Anadolu  Küçük Asya’da Batı Kültürünün Kökenleri PDF Oku

Avrupa’nın Anası Anadolu Küçük Asya’da Batı Kültürünün Kökenleri PDF oku, PDF kitap depomuzda, Helmut Uhlig tarafından kaleme alınan Avrupa’nın Anası Anadolu Küçük Asya’da Batı Kültürünün Kökenleri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 24.10.2020 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9789944330824 sayfadan oluşan Avrupa’nın Anası Anadolu Küçük Asya’da Batı Kültürünün Kökenleri kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Avrupa’nın Anası Anadolu Küçük Asya’da Batı Kültürünün Kökenleri kitabını Yasemin Bayer numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Avrupa’nın Anası Anadolu Küçük Asya’da Batı Kültürünün Kökenleri PDF Oku.

Avrupa’nın Anası Anadolu Küçük Asya’da Batı Kültürünün Kökenleri PDF Oku

Helmut Uhlig’in bu yapıtını bütün aydınların okumaları gerek…
Bugün kimi üniversitelerimizde, kimi öğretim personelleri bile her şeyi Eski Çağ Helen kültürüne bağlıyorlar. Elbette onların yetiştirdiği öğrenciler de böyle…
Helmut Uhlig’in elinizdeki yapıtı bizim için çok mühim doğruları içeriyor.
Yeryüzünde toprağın ilk sürüldüğü, ilk yerleşmenin gerçekleştiği Anadolu, tabi ki Avrupa’nın Anası’dır.
–Cengiz Bektaş
 
Avrupa, düşündüğümüzden fazla daha eski. Batı kültürünün ve medeniyetinin kökleri Antik Çağ dünyasında veya İncil’de değil, on binyıl önce insanlığın ilk gösterilebilir şehirlerinin meydana geldiği eski Anadolu’da yatmaktadır. Bu bölgenin kültürel başarıları o kadar kuvvetlidür ki, MÖ 8. binyıldan başlayarak, Avrupa erken tarihi üzerinde çağların dönümüne kadar kalıcı bir güce sahiptir, hatta bu etki günümüze dek sürmektedir.
 
Helmut Uhlig bu kitabında heyecan verici Doğu-Batı kültür transferinin yani dinden ve kültlerden, kural, ekonomi, ticaret ve sanat yapısına kadar tüm yönlerini inceliyor; ve âdeta geldiğimiz yolu değiştiren sansasyonel keşifler yapıyor.
« Avrupa’nın Anası Anadolu » bu bağlamda kültürümüzün anahtar
kitabı özelliğini taşıyor.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.