Azizin Güncesi PDF Oku

26.03.2024
36
Azizin Güncesi PDF Oku

Azizin Güncesi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Aziz Durmaz tarafından kaleme alınan Azizin Güncesi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057100078 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Azizin Güncesi kitabı 160 olarak yayınlanmıştır.  Azizin Güncesi kitabını 24.08.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Azizin Güncesi PDF Oku.

Azizin Güncesi PDF Oku

Esnaf bir ailenin çocuğu olan Aziz, çocukluk senelerında babasının Türkçe bilmeyişi sebebiyle hakaretlere varan ötekileştirme uygulamalarının tanığı oldu. Bu tanıklık onu demokratik siyasetin içinde, haksızlığa, hukuksuzluğa karşı dik bir duruş sergileyenlerin arasında yer buldu.  Urfa’da gelişen devrimci hareketin paralelinde ülkücü saldırıların artmasına da tanık oldu. Siyasi faaliyetinden dolayı, soruşturmalara uğradı. Sıkıyönetim zamanında ve ardından gelişen 12 Eylül darbesi sürecinde mahpushanedeydi. Gerek gözaltı sürecinde, gerekse mahpushanede olağanüstü korkunç işkencelere maruz kaldı. Hakkında desteksiz iddianameler hazırlanarak 24 yıla varan hapis cezaları aldı. Almış olduğu bu cezalar Yargıtay’da bozulunca 1983 senesinde serbest bırakıldı. Sivil hayata dönerken öte yandan esnaflık yaptı, öte yandan siyasi çalışmalardan da geri durmadı. 1990 senelerından sonra geliştirilen faili belli cinayetler zamanında Urfa İnsan Hakları Derneği Başkanlığı’nı üstlendi. Tehdit edildi. Gözaltına alındı. İşkenceye uğradı ve tekrardan formalite ifadelerle komplo kurularak mahpusa tıkıldı.
       Bu kitap 1980 önce ve sonrasın da ülkede geliştirilen kaos ortamını sorguluyor ve okura mühim miktarda materyal vererek; iktidarda kalma uğruna geliştirilen kaos ortamına değdi mi? Sorusuna da yanıt oluyor…
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama