Bağımlılık Psikolojisi PDF Oku

Bağımlılık Psikolojisi PDF Oku

Bağımlılık Psikolojisi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Akif Manaf tarafından kaleme alınan Bağımlılık Psikolojisi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786257725323 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Bağımlılık Psikolojisi kitabı 208 olarak yayınlanmıştır.  Bağımlılık Psikolojisi kitabını 06.05.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bağımlılık Psikolojisi PDF Oku.

Bağımlılık Psikolojisi PDF Oku

Bağımlılık hususundaki en tehlikeli ifade: “Bir kereden bir şey olmaz!” cümlesidir. Gerçek hayatta bir kibrit bir binayı, bir kurşun bir yaşamı, bir bomba bir köyü, bir darbe bir devleti, bir madde de bir insanı bitirebilir.
Birey, insan olma yolculuğunda yaşam okyanusunun kıyısına vardığında serinlemek için bir avuç okyanus suyu alır. O su parmaklarının arasından akıp gider. İşte tıpkı o su gibi hayat da insanın parmakları arasından akıp gider – doğumdan ölüme kadar.
Hayatla birlikte insanın parmakları arasından değer verdiği her şey ve bağımlılıklar da gider. Bir bağımlı, parmaklarının arasından akıp giden bir avuç hayat için yaşar ve acı çeker. Oysaki tekâmülcü yaşam suyunun kaynağı olan varoluş okyanusu için yaşamını sürdürür. İşte bunu bilen bağımlılık gerçeğini bilir.
Bağımlılık bir insanın zafiyetidir. Bu sorun bireyin iradesi ve kararlılığı ile çözülebilir. Ama görünen şu ki kimse destek almadan bağımlılıktan gerçekten kurtulamıyor. İşte bağımlılıktan kurtulmanın en etkili yolu Değişim Sanatıdır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.