Beni de Alın Koynunuza Hatıralar PDF oku indir

12.02.2024
28
Beni de Alın Koynunuza Hatıralar PDF oku indir

Beni de Alın Koynunuza Hatıralar PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Baki Süha Ediboğlu tarafından kaleme alınan Beni de Alın Koynunuza Hatıralar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786051061313 dilinde ve 1. Hm. Kağıt ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Beni de Alın Koynunuza Hatıralar kitabı 140 olarak yayınlanmıştır.  Beni de Alın Koynunuza Hatıralar kitabını 16.09.2009 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Beni de Alın Koynunuza Hatıralar PDF Oku.

Beni de Alın Koynunuza Hatıralar PDF Oku

Ediboğlu’nun kitaba adını veren Beni de Alın Koynunuza Hatıralar güftesi ilk önce tango olarak bestelenir. Sonraları Selahattin Pınar eseri alaturka olarak yeniden besteler ve çok sevdiği bu kelimelerin mezar taşına yazılmasını vasiyet eder.

Dönemin sanat adamı, güftecisi ve şairi Baki Süha Ediboğlu’nun gölgede kalmış şiirlerini ve az sayıdaki etkili güftelerini paylaşmak istedik sizlere…

Baki Süha Ediboğlu bir kuşağın ve entelektüel sofraların bi hayli beğeni alan şairi ve sesinin ulaştığı her yerde sanat köprüleri kuran kıymetli radyo spikerlerindendi. Pek çok insanla dostlukları ve radyo sohbetleri ses getirdi. Yahya Kemal’den Falih Rıfkı Atay’a, Peyami Safa’dan Ahmet Muhip Dranas’a, Faruk Nafiz çamlıbel’e, Orhan Kemal’e Cahit Sıtkı Tarancı’ya…

30’lu senelerda başlayan yazı ve söz yaşamı, 15 Eylül 1972 senesinde İstanbul’da vefat edene kadar devam etti. Ve edebi dünyamızdan şiirleri, hikayeleri, güfteleri ve radyo dinletileriyle Baki Süha Ediboğlu geçti.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.