Beyaz Gemi PDF indir Oku

27.10.2023
115
Beyaz Gemi PDF indir Oku

Beyaz Gemi PDF indir, PDF kitap depomuzda, Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Beyaz Gemi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786257303880 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Beyaz Gemi kitabı 180 olarak yayınlanmıştır.  Beyaz Gemi kitabını 02.06.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Beyaz Gemi PDF Oku.

Beyaz Gemi PDF indir

Cengiz Aytmatov’dan geçmişle geleceğin, hafızayla hayal gücünün, ayrılık ve kavuşmanın ustaca bir araya getirildiği, beyaz perdeye de uyarlanmış unutulmaz bir eser!
Engin ve korkutucu bir ormanın kıyısında, iyi yürekli dedesinin himayesine terk edilmiş ufak bir çocuk; balık olmayı, Isık-Göl’ün sularında ağır ağır yüzen beyaz gemiye ulaşmayı düşler. Gemide babası ve tamamlanmış bir hayat onu bekliyordur. Dedesi Hamarat Momun ise yalnız torununa ormanın ve kimsesiz çocukların koruyucusu Boynuzlu Geyik Ana’nın masalını anlatır sabırla. Elbet ormanın kalbinden çıkıp gelecektir Boynuzlu Geyik Ana. İnsanın acımasız tabiatını tüm gerçekliği ile gözler önüne sererek.
Beyaz Gemi; yalnızlık, kökler, düşler, dünler ve yarınlar üzerine çarpıcı bir hikâye…

Beyaz Gemi Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.