Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF indir Oku

27.10.2023
71
Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF indir Oku

Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF indir, PDF kitap depomuzda, Jose Mauro De Vasconcelos tarafından kaleme alınan Şeker Portakalı (Ciltsiz) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 06.09.2019 dilinde ve 182 ebatında basılan ayrıca  O Meu Pé de Laranja Lima sayfadan oluşan Şeker Portakalı (Ciltsiz) kitabı 9789750738609 olarak yayınlanmıştır.  Şeker Portakalı (Ciltsiz) kitabını Utku Lomlu numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF Oku.

Şeker Portakalı (Ciltsiz) PDF indir

“Ne güzel bir şeker portakalı fidanıymış bu! Hem bak, dikeni de yok. Pek de kişilik sahibiymiş, şeker portakalı olduğu ta uzaktan belli. Ben senin boyunda olsaydım başka şey istemezdim.”
“Ama ben büyük bir ağaç istiyordum.”
“İyi düşün, Zezé. Henüz gencecik bir fidan bu. Bir gün koca bir ağaca dönüşecek. Seninle birlikte büyüyecek. İki kardeş gibi iyi anlaşacaksınız. Dalını gördün mü? Bir tanecik dalı olsa da adeta özellikle senin binmen için hazırlanmış bir ata benziyor.”
Brezilya edebiyatının klasiklerinden Şeker Portakalı, José Mauro de Vasconcelos’un başyapıtı kabul edilir. Yetişkinler dünyasının sınırlamalarına hayal gücüyle göğüs geren Zezé’nin yoksulluk, acı ve ümit dolu hikâyesi yazarın çocukluğundan derin izler taşır.
Beş yaşındaki Zezé hemen her şeyi tek başına öğrenir: yalnızca bilye oynamayı ve arabalara asılmayı değil, okumayı ve sokak şarkıcılarının ezgilerini de. En yakın sırdaşıysa, anlattıklarına kulak veren ve Minguinho adını verdiği bir şeker portakalı fidanıdır…
Şeker Portakalı’nın başkahramanı Zezé’nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek romanlarında izleyebilirsiniz.

Şeker Portakalı (Ciltsiz) Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.