Bir Garip Sesleniş PDF Oku

25.03.2024
16
Bir Garip Sesleniş PDF Oku

Bir Garip Sesleniş PDF oku, PDF kitap depomuzda, Ahmet Sandal tarafından kaleme alınan Bir Garip Sesleniş isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786256369894 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Bir Garip Sesleniş kitabı 176 olarak yayınlanmıştır.  Bir Garip Sesleniş kitabını 29.04.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bir Garip Sesleniş PDF Oku.

Bir Garip Sesleniş PDF Oku

Hâlimi tercüme edecek olursam veya hayat hikâyemi kısaca belirtecek olursam, aklıma şunlar geliyor: 1965 senesinde dünyaya geldim. Doğduğum yeri soracak olursanız hemen söyleyeyim: Pazarcık. Kahramanmaraş’ın şirin bir ilçesi. Pazarcık’a, Kahramanmaraş’tan gelmişiz. Aslımız Kahramanmaraş’lıdır. Sandalzade olarak anılan bir aileye elemanım. Annem Besni’lidir. 9 kardeşin beşincisiyim. Annemin ismi Meryem, Babamın ismi Mehmet. Kardeşlerimin isimleri Hasan, Ali, Ayşe, Osman, Hayriye, Hacı, Kadriye ve Rabia. Rabia ismini ben 14 yaşında iken doğan Bacım için verdim.
Canım Babam geçimini Marangozlukla sağlardı. Elinden emektar bir kişiydi. Hayatı boyunca hep çalışarak yaşadı. Canım Annem ev hanımıydı. Birçok Anadolu kadını gibi çileli bir hayat yaşadı. Annem 2007 senesinde, Babam 2022 senesinde vefat etti. Allah (cc) cümlesine rahmet eylesin. Babam gibi Ben de el zanaatlarıyla ilgilenmeyi ve marangozluk mesleğinde ürünler üretmeyi çok isterdim. Lakin, elim el zanaatkârlığına yatkın değil.
Zanaatkâr olamadığımız için okuduk. Pazarcık Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdim. Şiire 13 yaşında başladım. Ortaokul, lise, üniversite senelerında çok şiir yazdım. 1987 senesinde memuriyete başlayınca biraz mola vereyim dedim.
Bu mola uzun sürdü. Yazmaya tekrar 2000’li senelerdan sonra başladım. Bu tarihten sonra edebiyat bölgesindeki çaba ve çalışmalarımı artırdım. 2006 senesinden bu güne 20’den fazla kitap yayınlamak kısmet oldu. Elhamdülillah.
Bunun yanı sıra, fertlerde içsel gelişim ve ruhi olgunluk sağlayacak görüş ve düşüncelerimi de çeşitli yayın vasıtalarıyla topluma aktardım. Kamu yönetiminin geliştirilmesi, adil idare, ahlaklı nesil meydana getirme, ailenin güçlendirilmesi, temiz ve güzel çevrede yaşamak için gerekli olan şartlar hususunda da eserler, çalışmalar gerçekleştirdim. Elhamdülillah, bu doğrultuda bir çok kitap paylaşımı yaptığım gibi, makale ve köşe yazısı da yazdım. Onlarca seminer ve konferans sundum. Yukarıda da belirim. Edebiyat ve şiir hususunda, ta çocukluk senelerıma giden ilgi ve sevgim mevcuttur. Fikir, düşünce, gözlem ve tecrübelerimi 555 başlıkta anlattığım “Beş Yıldızlı Tefekkür” isimli kitabımdan sonra elinizdeki bu kitap da bir şiir kitabı gibi gözükse de bu da dua ve fikir kitabıdır. Tefekkürün Nur’u ve hakikatin tüm göz alıcılığı bu kitapta mevcuttur.
Evliyim. Mehmet, Ebru Nur ve Abdurrahman Taha isminde üç çocuk babasıyım. Ahmed Fuad ve Zeynep Ebrar isminde iki torunum var. Maşallah.
Yüreğimden kaynaklanan duyguları, aklımdan yayılan düşünceleri sizlere bu kitapta sunmaktaki maksadım, sizin de yüreklerinizde hoşluk ve akıllarınızda aydınlık meydana getirebilmektir. Kendi yüreğim ile aklımı da hoş duygulara ve aydınlık fikirlere her daim muhtaç bilirim.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.