Bir Vatan Aşkına Çerkez Ethem ve Ailelesinin Gerçek Öyküsü PDF oku indir

12.02.2024
27
Bir Vatan Aşkına Çerkez Ethem ve Ailelesinin Gerçek Öyküsü PDF oku indir

Bir Vatan Aşkına Çerkez Ethem ve Ailelesinin Gerçek Öyküsü PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Güner Kuban tarafından kaleme alınan Bir Vatan Aşkına Çerkez Ethem ve Ailelesinin Gerçek Öyküsü isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059709361 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Bir Vatan Aşkına Çerkez Ethem ve Ailelesinin Gerçek Öyküsü kitabı 495 olarak yayınlanmıştır.  Bir Vatan Aşkına Çerkez Ethem ve Ailelesinin Gerçek Öyküsü kitabını 13.10.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bir Vatan Aşkına Çerkez Ethem ve Ailelesinin Gerçek Öyküsü PDF Oku.

Bir Vatan Aşkına Çerkez Ethem ve Ailelesinin Gerçek Öyküsü PDF Oku

“Atalarımın anayurtları Kafkasya’yı korumaya ne yazık ki olanakları yeterli olmadı ama biz ikinci vatanımız Anadolu’yu düşmana kaptırmayız!”   Çerkes Ethem
  
 İstanbul’un dillere destan Pembe Köşk’ünden başlayıp, Yunan işgali altında Ege köylerine uzanan 110 yıllık gerçek bir hikaye: Bir Vatan Aşkına.
 
“Adınız Türk İstiklal savaşına altın harflerle yazılacaktır” adı verilen Çerkes Ethem bir hain miydi, yoksa bir halk kahramanı mı?
Osmanlı İmparatorluğu zamanında çok kuvvetli ve zengin olan Pshisov ailesi, Cumhuriyet ilan edildikten sonra kaçmak zorunda kaldıkları Yunanistan ve Ürdün’de neler yaşadılar?
Çerkes Ethem’in abisi Reşit Bey ve İstanbul’un en güzel kızı Seher Hanımın, dillere destan aşkı Yıldız bahçelerinde nasıl başladı ve sürgün, savaş, ayrılık dinlemeden nasıl devam etti?
 
Çerkes Ethem’in yeğeni gazeteci-yazar Güner Kuban kendi deyimiyle, “Resmi tarihin ezberlerini bozmak ve yakın tarihimizdeki kara delikleri aydınlatmak” için bu romanı kaleme aldı. 
Güner Kuban, romanını ilkbahar aylarında bitirdikten sonra Ankara’dan onu çok duygulandıran bir bilgi geldi; “TBMM resmi bir belgeyle Çerkes Ethem’in hain olduğuna dair bir kararın genel kurmay dahil hiçbir bakanlıktan çıkmamış olduğunu açıklamıştı!” 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.