«Biyoloji Budur Ernst Mayr PDF Oku»

03.02.2024
35
«Biyoloji Budur Ernst Mayr PDF Oku»

Biyoloji Budur Ernst Mayr PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Biyoloji Budur Ernst Mayr tarafından kaleme alınan Biyoloji Budur Ernst Mayr isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Biyoloji Budur Ernst Mayr PDF Oku

«Biyoloji Budur» Ernst MayrYazar(lar) Ernst Mayr
Kategori(ler) Biyografi, Bilim-Teknoloji-Mühendislik
(Uluslararası Kitap Numarası) ISBN 9789754034813
Yıl 2009
Sayfa 379

Biyoloji Budur Ernst Mayr için özet (Açıklama)

Biyolojinin son yüzyılda gösterdiği büyük ilerlemenin bir görgü tanığı ve bu alandaki en mühim kavramlardan bazılarının mucidi olan Emst Mayr bilimle alakalı, biyolojiyi merkeze koyan, biyolojiyle alakalı olarak da bütüncü, evrimci düşünceye önceliği geri kazandıran bir uzgörü sunuyor Evrimsel biyolojide “modern sentezin” öncülerinden birisi olan yazan bunun yanı sıra modern biyoloji felsefesini kuran kişi ve “20. yüzyılın Darwin’i” olarak anılıyor.

Mayr ilk altı bölümde, biyoloji felsefesi ve tarihi üzerine öncedenki kitaplannda da yer verdiği “Yaşamın ayırt edici özellikleri nelerdir?”, “Bilim nedir?”, “Biyoloji bağımsız bir bilim midir?”, “Bilim (ve özellikle biyoloji) doğal dünyayı nasıl açıklar?”, “Bilim ilerler mi?”,”Yaşam bilimleri nasıl bir yapıya sahiptir?” sorulannı ele alarak, bilimi ve biyolojinin bilim içindeki yerini tartışıyor Sonraki dört bölümde tarihsel bağlam içinde biyolojinin dört alt disipliniyle (biyolojik değişiklik, gelişim biyolojisi, evrim ve ekoloji) alakalı örnek çalışmalan konu alıyor Kitap, insan evrimi ve etiği üzerine iki bölümlük bir tartışmayla son buluyor.

Ernst Mayr’ın son kitabı olan Biyoloji Budur yaşam bilimleri üzerine bir inceleme olmanın bunun yanında bilime adanmış müthiş bir yaşamın zengin birikimini içeriyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Kütüphanemizde Biyoloji Budur kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir yahut Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Biyoloji Budur Ernst Mayr PDF E kitap indir

PDF

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.