Çalışma Yaşamında Motivasyon PDF Oku

Çalışma Yaşamında Motivasyon PDF Oku

Çalışma Yaşamında Motivasyon PDF oku, PDF kitap depomuzda, Aşkın Keser tarafından kaleme alınan Çalışma Yaşamında Motivasyon isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057858573 dilinde ve 1. Hm. Kağıt ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Çalışma Yaşamında Motivasyon kitabı 302 olarak yayınlanmıştır.  Çalışma Yaşamında Motivasyon kitabını 21.05.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Çalışma Yaşamında Motivasyon PDF Oku.

Çalışma Yaşamında Motivasyon PDF Oku

Motivasyon günlük yaşamda ve çalışma yaşamında başarı için anahtar bir kavram. Günümüzde yaşanan rekabet, sürekli olarak değişen koşullar ve yaşamımıza giren birden fazla yenilik her zamankinden daha fazla motivasyona ihtiyaç duymamıza neden oluyor. Örgütler ve çalışanlar yönünden da motivasyon eskimeyen, sürekli olarak güncelliğini koruyan bir kavram. Değişen, her geçen gün karmaşıklaşan çalışma yaşamı, git gide artan küresel rekabet motivasyon hususunda örgütlere ve bireylere mühim görevler yüklüyor.
 
“Çalışma Yaşamında Motivasyon” isimli bu kitapta “motivasyonun kavramsal arka planı, güdüleri açıklayan teoriler, iş motivasyonu, kapsam ve süreç teorileri, çalışan tatmini, yaşam tatmini, örgütsel ve bireysel motivasyon araçları, işletmelerin güncel motivasyon uygulamaları konuları” bütünsel bir perspektiften, konularla alakalı gündelik yaşamdan örnekler verilerek, okuma parçaları ve filmlerle de zenginleştirilerek değerlendirilmektedir. Kitabın üçüncü baskısına iki yeni bölüm dâhil edilmiştir: “Pandemi ve Motivasyon Uygulamaları” ve “Motivasyon ve Sinema”. Pandemi ve Motivasyon Uygulamaları bölümünde Pandemi sürecinde işletmelerin çalışanlarına yönelik hayata geçirdiği motivasyon uygulamaları aktarılmıştır. Motivasyon ve Sinema bölümünde motivasyon temalı filmlere yer verilmiştir.
Kitabın içinde yer verdiğim okuma parçaları, hikâyeler ve uygulama emsallari için bir çok birinin eserinden yararlandım. Çalışmalarını kitapta kullanmama izin verdikleri ve kitaba değer kattıkları için onlara teşekkürü borç biliyorum…
Kitabın, her düzeyde üniversite öğrencisi için “yardımcı kaynak” ve çalışma yaşamında bulunan herkes için de “farkındalık kaynağı” olabileceğini düşünüyorum. Kitabın okuyucu kitlesine yararlı olması temennilerimle…
 
İçindekiler
 
Motivasyon Kavramı
A. Kavramsal Çerçeve Ve Motivasyonla İlgili Kavramlar
B. İş Motivasyonu
 
Teoriler
A. Güdüleri Açıklayan Teoriler
B. Motivasyon Teorileri
 
Çalışan Tatmini- Yaşam Tatmini İlişkisi
A. Çalışan Tatmini
B. Yaşam Tatmini
C. Çalışan Tatmini-Yaşam Tatmini Etkileşimi
 
Motivasyon Araçları
A. Örgütsel Motivasyon Araçları
B. Bireysel Motivasyon Araçları
 
İşletmelerin Uyguladığı Güncel Motivasyon Uygulamaları
Pandemi Ve Motivasyon Uygulamaları
Motivasyon Ve Sinema
 
Kaynakça
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.