Charles Dickens «Oliver Twist PDF Oku»

31.01.2024
48
Charles Dickens «Oliver Twist PDF Oku»

Charles Dickens Oliver Twist PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Charles Dickens Oliver Twist tarafından kaleme alınan Charles Dickens Oliver Twist isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Charles Dickens Oliver Twist PDF Oku

«Oliver Twist» Charles DickensYazar(lar) Charles Dickens
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
(Uluslararası Kitap Numarası) ISBN 9789750708275
Yıl 2011
Sayfa 547

OKU KITAP INDIR

Oliver Twist kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Charles Dickens’in “Oliver Twist” adlı eseri, yaşamın karmaşıklığını ve çeşitliliğini tüm ayrıntı kısmıyla göz önüne seriyor. Okuyucular, İngiliz aristokrasisinin ve yoksul mahalle sakinlerinin, yoksul bireylerin ve suçluların hayatlarını bu romanda görebilirler. Güzellik ve ihtişam, yoksullukla yan yana gelirken, iyilik, acımasızlık ve aldatma ile komşu olur.

Romanın başrolünde, yaşamı doğumundan ibu yana pek de şanslı olmayan Oliver adında bir çocuk yer alıyor. Annesi doğum sırasında ölmüş ve o, yoksul bir yetimhanede büyümüştür. Yiyecek daima eksik olur. Oliver’ın önünde, macera dolu bir hayat mevcuttur. Kendisine karşı kötü muamele görmesi, serseri bir çocuk çetesine katılması, ardından iyi bir adamın yanına gitmesi gerekecektir. Oliver’ın yaşamında sürekli olarak olarak iyilik ve kötülük bulunacaktır, fakat o her zaman iyi bir insan olarak kalacaktır.

Bu macera dolu roman, masala benzer bir yapısıyla dikkat çeker: gizemli doğuş, mutlu tesadüfler ve iyiliğin kötülüğü yenmesi. Lakin bu masal çok gerçekçi bir biçimde tasvir edildiği için yazar, suçluların yaşamını romantik bir biçimde anlatmayı bırakarak, onların varlığının tüm pisliğini, çirkinliğini ve iğrençliğini göstermek istemiştir. Bu tür tablolar, bireylerin eylemlerinin sonuçları üzerine düşünmemizi sağlar ve mühim bir toplumsal mesaj taşır.

“Oliver Twist,” okuyucuyu düşündürmeye teşvik eden ve etkileyici bir biçimde eğlendiren bir başyapıttır. Bu kitabı okuyarak, kahramanın macerasını ve Charles Dickens’ın toplum eleştirilerini keşfedeceksiniz.


Charles Dickens Oliver Twist kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Charles Dickens Oliver Twist ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

АCharles Dickens Oliver Twist online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.