Kuvayı Milliye Defteri PDF oku indir

31.01.2024
39
Kuvayı Milliye Defteri PDF oku indir

Kuvayı Milliye Defteri PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, tarafından kaleme alınan Kuvayı Milliye Defteri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. Mesut Örs dilinde ve 176 ebatında basılan ayrıca  04.10.2023 sayfadan oluşan Kuvayı Milliye Defteri kitabı 9789752212237 olarak yayınlanmıştır.  Kuvayı Milliye Defteri kitabını Işık Kansu numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kuvayı Milliye Defteri PDF Oku.

Kuvayı Milliye Defteri PDF Oku

Ceyhun Atuf Kansu’nun Kuvayı Milliye Defteri adlı kitabı, I. Dünya Savaşı’ndan sonra Anadolu’yu ele geçirmeye çalışan işgal ordularına ve hal­kından uzaklaşmış, ülke toprağını gözden çıkarmış Osmanlı sarayına karşı bir başkaldırının, örgütlü bir direnişin; bağımsızlık, özgürlük adına gerçek­leştirilmiş olan onurlu bir halk eyleminin, ulusal bir kurtuluş savaşının sı­cak, kapsamlı, yürekleri tutuşturan şiirsel öyküsüdür.
Bizleri toplumsal belleğimizin güneşli avlusunda, ortak bir yurttaşlık bilincinde buluşturan bu kitap, Cumhuriyet’in 100. yılı için okurlara arma­ğan edilmiştir.                                                                                                                                                                                                                                                        Kızı
                                                                                                                                      Prof. Dr. Bahar Gökler
Ceyhun Atuf Kansu’nun Kuvayı Milliye Defteri başlıklı şiirleri ilk kez Cumhuriyet’in 50. senesinde Gürol Sözen’in özgün çizimleriyle Halkçı gazetesinde dizi olarak yayımlanmıştı. Işık Kansu özenli bir çalışmayla, Ceyhun Atuf Kansu’nun önceden hiçbir kitabında yer almamış şiirleriyle, el yazılı şiirlerinden seçkiler de ekleyerek bu kitabı hazırladı. Gürol Sözen; 50 yıl önce Kuvayı Milliye Defteri için çizdiği desenlerini, bu kitap için özel olarak yeniden elden geçirdi ve ıslak imzasını atarak yeniledi.
Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına bu kıymetli yapıtı okurlarımıza sunmaktan gurur duyuyoruz.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.