Hatice Kübra Tongar «Bağırmayan Anneler PDF Oku»

31.01.2024
23
Hatice Kübra Tongar «Bağırmayan Anneler PDF Oku»

Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler tarafından kaleme alınan Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler PDF Oku

Hatice Kübra Tongar «Bağırmayan Anneler» pdf indirYazar(lar) Hatice Kübra Tongar
Kategori(ler) Eğitim
Yıl 2022
Sayfa 176

Bağırmayan Anneler kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

Anneniz Size Bağırıp Döver Miydi?

Benim ufaklüğümde çocukları dövmek, hakaret etmek, bağırmak ‘normal’ kabul gören bir ebeveynlik davranışıydı. Aileler çocuklarına bu davranışlarda bulunduklarında, şimdinin annelerinin yaşadığı pişmanlık, vicdan azabı veya hatayı telafi etmek gibi duygular yaşamazlardı. Çünkü o dönem ‘kızını dövmeyen dizini döver’, ‘dayak cennetten çıkmadır’ dönemiydi. Öyle öğrenmişlerdi. Çocuk hata yaptığında ceza verilmeliydi, hatta ceza ne kadar büyük olursa o kadar iyiydi. Mesela çocuğu dövmek demek, ‘bak bu davranışın çok yanlış, o kadar ki seni dövüyorum, canını yakıyorum ki bir daha yapmayasın’ demekti.
İşin ironik kısmı, geçmişe dönüp incelediğimizde annelerin veya babaların bizleri dövdüğü, bağırıp çağırdığı, aşağılanmış hissettirdiği anları gözlerimiz dolarak hatırlıyor olmamıza rağmen, neden yaptıklarını –yani vermek istedikleri dersi- hatırlamıyor olmamız. Eminim sizler de belli şeyler hissediyorsunuzdur: Ebeveynin vermek istediği ders unutuldu gitti. Geriye yalnızca yenilen dayakların ve işitilen azarların soğuk anıları kaldı.
İşte bu kitap tam da bunun için yazıldı. Evlatlarımız seneler sonra geriye dönüp baktıklarında yanaklarına atılmış bir tokadın soğukluğundan çok, yüreklerine dokunan bir annenin sıcaklığını hissetsinler diye…

O zaman gelin hep birlikte; Niyet Ettik Niyet Eyledik Bağırmayan Anneliğe…


Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Hatice Kübra Tongar Bağırmayan Anneler ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.