Christine Purdon «Takıntılarla Başa Çıkma PDF Oku»

03.02.2024
59
Christine Purdon «Takıntılarla Başa Çıkma PDF Oku»

Christine Purdon Takıntılarla Başa Çıkma PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Christine Purdon Takıntılarla Başa Çıkma tarafından kaleme alınan Christine Purdon Takıntılarla Başa Çıkma isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Christine Purdon Takıntılarla Başa Çıkma PDF Oku

Christine Purdon «Takıntılarla Başa Çıkma» pdf indirYazar(lar) Christine Purdon
Kategori(ler) Psikoloji
Yıl 2014
Sayfa 192

OKU KITAP INDIR

Takıntılarla Başa Çıkma kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

“…OKB üzerine yazılmış en iyi kitaplardan biri”
Robert L. Leahy

TEKRARLAYAN eylemlerinizi ve zorla zihninize giren düşüncelerinizi tanımayı ve bunlarla başetmeyi,
İSTENMEYEN düşüncelerle alakalı korkularınızdan kurtulmayı,
KAYGILARINIZI azaltmayı,
TAKINTILI düşünmeyle alakalı duygusal rahatlama yolları bulmayı
ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

Takıntılı Düşünceleri Yönetmede Etkisi Kanıtlanmış Teknikler

Hepimizin farklı zamanlarda olağanüstü düşünceleri olur. Misal verilecek olursa, gözümüzün önüne şöyle bir görüntü gelir; akan trafikte arabamızı birdenbire ters bir yöne doğru sürebiliriz veya akşam yemeği hazırlamakta tercih ettiğimiz bıçağı alıp sevdiğimiz birine zarar vermek için kullanabiliriz. Birçoğumuz, bu tür düşünceleri hiç önemsemez, ama bazılarımızın zihni sürekli olarak bunlarla meşgul olur. Ya bir kazaya neden olmaktadırsam? Ya bakımını üstüne aldığım birine zarar verirsem?

Şiddet içeren, hoş olmayan, dine saygısızlık içeren düşüncelerden ne kadar deneseniz de kurtulamıyorsanız, bu kitap size yardımcı olabilir. Bu tür takıntılı düşünceler, obsesif-kompulsif bozukluğun (OKB) belirtileri olabilir. OKB tanısı almışsanız veya tanı almamış olsanız da bu tür düşünceleriniz varsa, bu kitaptaki güvenli ve etkili teknikler tekrar huzura kavuşmanız için size yardımcı olabilirler.

Takıntılı düşünceleri yönetme süreciniz, takıntılı düşüncelerin neden ısrarcı olduklarını ve bu düşünceleri tedavi etmek için profesyonellerin kullandıkları yolları keşfetmekle başlar. Kendi takıntılı düşüncelerinize anlam vermeyi de öğrenirsiniz – bu düşünceleri neyin tetiklediğini ve bu düşüncelerle başa çıkmak için halihazırda ne yaptığınızı. Ardından, kitap sizi, takıntılı düşüncelerinizi yönetmenize yarayacak ve bu düşüncelerin yaşam kaliteniz üzerindeki olumsuz etkilerini sınırlayacak bir dizi güvenli ve kontrollü yüzleşme egzersizine doğru yönlendirecektir.


Christine Purdon Takıntılarla Başa Çıkma kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Christine Purdon Takıntılarla Başa Çıkma ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Christine Purdon Takıntılarla Başa Çıkma online kitap pdf türkçe oku

Publish PDF flipbooks online
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.