Cumhuriyet’in İlk Sabahı PDF indir Oku

27.10.2023
258
Cumhuriyet’in İlk Sabahı PDF indir Oku

Cumhuriyet’in İlk Sabahı PDF indir, PDF kitap depomuzda, Prof. Dr. İlber Ortaylı Şermin Yaşar tarafından kaleme alınan Cumhuriyet’in İlk Sabahı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 17.05.2023 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786256989498 sayfadan oluşan Cumhuriyet’in İlk Sabahı kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Cumhuriyet’in İlk Sabahı kitabını Olcay Mağden numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Cumhuriyet’in İlk Sabahı PDF Oku.

Cumhuriyet’in İlk Sabahı PDF indir

Dünyaya gözlerimi bir savaşın ortasında açtım. Savaşın ortasının tam anlamıyla neresi olduğunu bilmiyordum ama annem hep “Savaşın ortasında doğurdum ben seni,” derdi. 
Tarih 23 Nisan 1920. Büyük Millet Meclisi binasının önünde adım atacak yer yok. Kalabalığın gerisinde bir tezgâh göze çarpıyor. Önünde bir çocuk, kimbilir belki bir seyyar satıcı. Annesi var mı, babası sağ mı? Vatan yorgun, halk yoksul, umutlar yitip gitmişken bir çocuk nasıl yaşar yaşamı? 
Çocuk edebiyatımızın üretken ve bi hayli beğeni alan yazarlarından Şermin Yaşar, bizi şerbetçi bir çocuğun gözünden Kurtuluş Savaşı senelerına götürüyor. Gökçe Akgül’ün incelikli çizimleri eşliğinde seferberliği, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ağır ağır yeşeren ümidi, toplumdaki değişimi, yoklukla geçen günleri ve beklenen zaferi hep birlikte yaşayacağız. Türk tarihçiliğinin büyük ismi İlber Ortaylı’nın Millî Mücadele günlerinin tarihi yönlerine tuttuğu ışığın aydınlığında Cumhuriyet’in ilk sabahını birlikte karşılayacağız.

Cumhuriyet’in İlk Sabahı Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.