Doğrandıkça Artan Ekmek PDF oku indir

31.01.2024
32
Doğrandıkça Artan Ekmek PDF oku indir

Doğrandıkça Artan Ekmek PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Prof. Dr. Hasan Akay tarafından kaleme alınan Doğrandıkça Artan Ekmek isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059087681 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Doğrandıkça Artan Ekmek kitabı 310 olarak yayınlanmıştır.  Doğrandıkça Artan Ekmek kitabını 12.10.2016 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Doğrandıkça Artan Ekmek PDF Oku.

Doğrandıkça Artan Ekmek PDF Oku

Doğrandıkça Artan Ekmek, gözde şairlerin gözde şiir metinleri eşliğinde özün akışı için bir nevi ark açmak, okurun gözle- rinde karıncalanan anlamı “gelmeye bırakmak” gayretidir. Metinlerin yüzünde sessiz bir silüet halinde gözüken bu gayret ve faaliyetin, arada bir metinlerin çokyüzlü atmosferinde seyrettiği arada bir de kendi mecrasında yer yer farklı yönlere doğru gittiği görülmektedir.
Doğrandıkça Artan Ekmek’te, yeni yöntem ve farklı yaklaşım tarzlarının ışığından yararlanılmakta, bu tarzın arzı, fakat uy- gulama ânında kendisini göstermektedir. Doğrandıkça Artan Ekmek’te öncelenen, daha ziyade mazmun halinde tecelli eden özdür. İnceleme ve çözümlemeler de bu minval üzere gitmektedir. Doğrandıkça Artan Ekmek’te nazar, bütün metinler için geçerli “sistem”i iyi niyet standardıyla sorgulamakta, uzaktan ve yakında zamandan bakarak bazı tespitlerde bulunmaktadır. Doğrandıkça Artan Ekmek’te bulunan çözümlemeler de önceden okurla karşılaşan Şiiri Yeniden Okumak ve Şiire Yeni-
den Bakmak yolundaki çabanın bir devamı niteliğindedir. Doğrandıkça Artan Ekmek, “şiir” ile bir biçimde ilgilenen, şiirle hemhâl olmaktan keyif ve zevk alanlara bir yere kadar yoldaşlık etmek arzusundadır. Böyle bir yakınlığa hoşgörü ile bakmak ve katılmak, titiz ve “aziz okur”un en tabii hakkıdır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.