Elçi PDF Oku

18.03.2024
43
Elçi PDF Oku

Elçi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Gökhan Yıldız tarafından kaleme alınan Elçi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786253911348 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Elçi kitabı 280 olarak yayınlanmıştır.  Elçi kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Elçi PDF Oku.

Elçi PDF Oku

TEK VE BİR OLANA ATFEN

“Elçi” adlı bu roman, Hz. Muhammed’in (S.a.v) dünyaya geldiğu günden ibu yana yaşamını ele alarak gerçeklerle örtüşen bir araştırma hikayesi olarak sunulmuştur. Peygamberin yaşamı sıradan ve ezbere bilgilerle aktarılmadığı gibi tarihi açından bilimsel, dini açıdan da hakikati ele alarak hazırlanmıştır. Hz. Peygamberin yaşamındaki dostları, düşmanları ve sosyal çevresine değinilerek bir araya getirilen “Elçi” adlı romanın yazarı Gökhan Yıldız, “İslamiyet laiktir ve laik kalacaktır.” söylemi ile müteşâbih ayetleri, İslam’ın bâtıni yönünü ele almış, hakikat yolunu büyük yaratıcının gerçekçi arketipleriyle ve peygamberin etik ahlakını işleyerek edebi bir metin haline getirmiştir.

“Elçi” adlı roman hem Hazreti Peygamberin bilinmeyen yönleriyle yaşamını içine alır hem de Kur an-ı Kerim’e ait mürşid-i kâmil fikriyle birleşerek, Allah’ın tek ve bir olan gerçeğini bilimsel yöntem ve edebiyatın birleşmesiyle okuyucuya aktarmayı amaçlamıştır.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.