Galateia: Bir Öykü PDF indir

27.10.2023
81
Galateia: Bir Öykü PDF indir

Galateia: Bir Öykü PDF indir, PDF kitap depomuzda, Madeline Miller tarafından kaleme alınan Galateia: Bir Öykü isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786052650370 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Galateia: Bir Öykü kitabı 72 olarak yayınlanmıştır.  Galateia: Bir Öykü kitabını 08.12.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Galateia: Bir Öykü PDF Oku.

Galateia: Bir Öykü PDF indir

Ben, Kirke ve Akhilleus’un Şarkısı’nın yazarı Madeline Miller’dan mitolojik bir öykü…
 
Ben eskiden taştım. Güzeldim güzel olmasına ama mutluluğu, kaçışı elinden alınmış bir güzellik neye yarar? Tek arzum biraz dışarı çıkıp güneşin altında yürümekti… kızımla birlikte. “Muhtaçsın,” derdi bana yaratıcım, “utanman da yok üstelik, yüzün bile kızarmıyor…
 
Heykeltıraşı ve sonra da kocası Pygmalion’un elinde hayat bulan Galateia esaretine alışmıştır âdeta. Ama kızı Paphos’un da aynı kadere sürüklendiğini fark edince özgürlüğüne bir an evvel ulaşmak adına başka bir ihtimalin peşine düşmeye karar verir. 
Edebiyattan sinemaya bir çok esere ilham veren, kadının baştan yaratılması üzerine temel bir anlatı olan Galateia efsanesi bu kez bir kadının elinde yeniden hayat buluyor.
 
“Bir öykülüğüne de olsa Madeline Miller’ın mitolojik anlatılara dönüşünü görmek harika.” —Library Journal
 
Ambra Garlaschelli’nin illüstrasyonlarıyla.

Galateia: Bir Öykü Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.