Galip Erdem Adanmış Bir Ruh PDF Oku

09.05.2024
35
Galip Erdem Adanmış Bir Ruh PDF Oku

Galip Erdem Adanmış Bir Ruh PDF oku, PDF kitap depomuzda, tarafından kaleme alınan Galip Erdem Adanmış Bir Ruh isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 08.05.2024 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786254087103 sayfadan oluşan Galip Erdem Adanmış Bir Ruh kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Galip Erdem Adanmış Bir Ruh kitabını Ahmet Şahin numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Galip Erdem Adanmış Bir Ruh PDF Oku.

Galip Erdem Adanmış Bir Ruh PDF Oku

Gösterişsiz bir adamdı. Hâl ehliydi, diğerkâmdı. Kendisi için değil başkaları, ilkeleri ve davası için yaşadı. Hayatının özeti belki de bu idi. Ömrü boyunca inandıklarını yazdı. Kimseye karşı sözünü esirgemeyen bir kalem ve fikir cengâveriydi. 12 Eylül zamanında devlet memurluğu görevinde bulunmasına rağmen büyük bir cesaretle görülmektedirarak İhtilal Konseyi’nin başkan ve üyelerine hitaben “Adım Galip Erdem. Hâlen Başbakanlık müşaviriyim,” cümleleriyle başlayan hacimli bir rapor yazıp gönderdi. Raporda, “İçeri attığınız ülkücülerin eğitimlerine, yetişmelerine elimden geldiğince yardımcı oldum. Onlar ile ilgili en sağlıklı bilgiyi benden alabilirsiniz,” diyerek kendisini işaret etmekten imtina etmedi.
Türk milliyetçiliği düşüncesinin mümtaz şahsiyetlerinden Galip Erdem ile ilgili bir araya getirilen bu çalışmada “Türk milliyetçilerinin Galip ağabeyi” bir çok açıdan tahlil edilmiştir. Dört bölümden oluşan çalışmanın “Türk Milliyetçiliği ve Galip Erdem” başlıklı ilk bölümünde onun şahsiyeti, hayata bakışı, Türk milliyetçiliği ve Turancılık ile ilgiliki görüşleri, 12 Eylül 1980 Darbesi’nin akabindeki faaliyetleri, Türk milliyetçiliği düşüncesinin yayın dünyasındaki mühim temsilcileri olan Devlet gazetesi ile Türk Yurdu, Töre ve Bozkurt dergilerindeki yazıları incelenmiştir. “Hatıralarda Galip Erdem” başlıklı ikinci bölümde Erdem’in yakın etrafında bulunan isimlerin anıları kayıt altına alınmıştır. Üçüncü bölüm, Galip Erdem’in eserleri ile kendisi ile ilgili yapılan çalışmaların değerlendirildiği yazılardan buluşmaktedir. Dördüncü bölümde ise Galip Erdem’in tüm kitap ve yazılarının -ilk kez- bir araya getirilmesiyle oluşturulan “Galip Erdem Bibliyografyası” bulunmaktadır. Geniş bir literatür taraması yapılarak bir araya getirilen bu çalışma, Galip Erdem ile ilgili bundan sonra yapılacak çalışmalarda başvurulabilecek bir kaynak olma niteliği taşımaktadır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama