Geçmişten Günümüze Ukrayinler ve Ukrayna PDF Oku

25.03.2024
38
Geçmişten Günümüze Ukrayinler ve Ukrayna PDF Oku

Geçmişten Günümüze Ukrayinler ve Ukrayna PDF oku, PDF kitap depomuzda, Kolektif tarafından kaleme alınan Geçmişten Günümüze Ukrayinler ve Ukrayna isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786253711948 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Geçmişten Günümüze Ukrayinler ve Ukrayna kitabı 318 olarak yayınlanmıştır.  Geçmişten Günümüze Ukrayinler ve Ukrayna kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Geçmişten Günümüze Ukrayinler ve Ukrayna PDF Oku.

Geçmişten Günümüze Ukrayinler ve Ukrayna PDF Oku

Geniş bir tarihî arka plana sahip olan Türk-Ukrayin ilişkilerinin gelişmesi adına Ukrayna’nın her yönüyle bilinmesi oldukça önem taşımaktadır. Günümüzde Türk-Ukrayin ilişkileri Rusya-Ukrayna Savaşı çerçevesinde de şekillenmektedir.

Ukrayna ve Türkiye, dış politikada ülkelerin birbirine yönelik politikalarına karşı aynı anlayışa sahiptir. Barışın tesisi ve istikrarın muhafaza edilmesi yönünden tarihî, etnik ve kültürel bağlar ile coğrafi konumlarından dolayı Türkiye ile Ukrayna arasın­daki ilişkiler yalnızca kendileri yönünden değil bölgede geniş çaplı ilişki içinde oldukları diğer ülkeler için de çok mühimdir.

Ukrayna ve Türkiye, özellikle silah sanayisinde ve ticarette mühim iş birliklerine sahiptir. Ukrayna toprakları tarihte Türk topluluklarının göç ve yerleşim sahası içinde bulunduğundan kültürel ve dil yönünden da etkileşim yaşanmıştır. Türkler ve Ukrayinler, Osmanlı Devleti zamanında Karadeniz’de iş birliği yaparak tarihî-kültürel etkileşimlerini devam ettirmişlerdir. Bunun yanı sıra Ukrayna Devleti’nin oluşumunda da Osmanlı Devleti’nin katkıları olmuştur.

Türkiye’de Ukrayna hususundaki çalışmalar bi hayli kısıtlıdır ve yeni başlamış görünmektedir. Alanında uzman isimler tarafından yazılan Geçmişten Günümüze Ukrayinler ve Ukrayna adlı bu eserin, Ukrayna’nın tarihî, kültürel, siyasi, ekonomik, askeri, hukuki vd. alanlardaki politikalarını anlamak adına okuyuculara faydalı olmasını dileriz.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama