Gençler İçin Üçüncü Şempanze: İnsan Türünün Evrimi Ve Geleceği – Ciltli PDF Oku

Gençler İçin Üçüncü Şempanze:  İnsan Türünün Evrimi Ve Geleceği – Ciltli PDF Oku

Gençler İçin Üçüncü Şempanze: İnsan Türünün Evrimi Ve Geleceği – Ciltli PDF oku, PDF kitap depomuzda, Jared Diamond tarafından kaleme alınan Gençler İçin Üçüncü Şempanze: İnsan Türünün Evrimi Ve Geleceği – Ciltli isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 27.08.2021 dilinde ve Ciltli ebatında basılan ayrıca  9786254101427 sayfadan oluşan Gençler İçin Üçüncü Şempanze: İnsan Türünün Evrimi Ve Geleceği – Ciltli kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Gençler İçin Üçüncü Şempanze: İnsan Türünün Evrimi Ve Geleceği – Ciltli kitabını Çağatay Tarhan numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Gençler İçin Üçüncü Şempanze: İnsan Türünün Evrimi Ve Geleceği – Ciltli PDF Oku.

Gençler İçin Üçüncü Şempanze: İnsan Türünün Evrimi Ve Geleceği – Ciltli PDF Oku

Tüfek, Mikrop ve ÇelikÇöküş ve Yükseliş gibi başucu kitaplarıyla insanlığın çetin poblemlerina ışık tutan Jared Diamond, bu sefer gençlere, geleceğin göz alıcı beyinlerine sesleniyor… 
 
Son yüz binyıl içinde öyle bir nokta geldi ki insan, kendisini diğer hayvanlardan ayıran özellikler ve davranışlar sergilemeye başladı. Nihayet evrim zamanının ruhuna tamamen uygun olarak dil, sanat, din, bisiklet, uzay aracı ve nükleer silah yarattı. Nükleer silah tehdidinin ve iklim değişikliğinin etkileriyle yüzleştiğimiz bugünlerde doğuştan gelen şiddet eğilimlerimiz ve icat etme merakımız bizi çok mühim bir yol ayrımına getirmiş görünüyor. Bizi biz yapan bu özellikler nereden geliyor? Detaylarımiz lanetimiz mi? Olur da değişirsek, bizim için hâlâ umut var mı? 
 
Diamond, bu büyüleyici gerçekleri müthiş bir okuma zevkiyle aktardığı kitabıyla, bugünün gençlerinin miras alacağı dünyayı iyileştirmeyi amaçlıyor. Gençler için Üçüncü Şempanze, gelecek nesiller ve onların inşa edecekleri gelecek için yazılmış efsane bir kitap. 
 
 
 “Doğa bilimleri öğrencileri için son derece mühim ve kıymetli bir kaynak…” 
Carousel 
 
“İlgi çekici olduğu kadar düşünmeye sevk edici yanıyla da Gençler için Üçüncü Şempanze, tam anlamıyla ortaöğretim fen bilimleri için hazırlanmış bir kitaptır: Öğretmenleriniz böyle kitaplar önermiyorsa… siz alın!” 
Guy Claxton 
 
Gençler için Üçüncü Şempanze, insanı, evrim bulmacasını, nereden gelip nereye gittiğimizi derinlemesine konu alıyor.”
Frans B. M. de Waal, New York Times
 
“Evrimsel biyoloji ve antropolojinin engin dünyasına yapılan bu etkili gezi, birden fazla kışkırtıcı düşüncesi de bununla birlikte getirmiş: Eeeee, MacArthur ‘Deha’ Ödülü sahibi, Natural History yazarı ve UCLA Tıp Fakültesi Fizyoloji Profesöründen de bu beklenirdi.”
Kirkus Reviews

“İnsan ırkının tarihine yönelik usta işi bir anlatım.”
Daily Mail
 
“Bilgilendirici, büyüleyici ve okuması zevkli bir çalışma.”
Library Journal

“Evrim, antropoloji, psikoloji, insanlık tarihi ve kültür konuları üzerine düşünen gençlerin çok şey bulacağı, müthiş bir kitap.”
School Library Journal
 
Jared Diamond, Gençler için Üçüncü Şempanze kitabında gençlere sesleniyor. Bizi insan yapan şeyi sorgulayan Diamond, can alıcı noktalara parmak basıyor: 
• Genlerimizin %98’ini şempanzelerle paylaşıyorsak, bu konuşamayan ve bomba yapamayan yakın akrabalarımızı hayvanat bahçelerine kapatıp nasıl yazabiliyor, okuyabiliyor, konuşabiliyor, teleskop yapıyor ve bomba imal ediyoruz? 
• Ağaçkakanlar bize uzay aracı ile ilgili ne öğretebilir? 
• Soykırım bir insan icadı mıdır? 
• Yok etmek neden mühimdir? 
• Hayatta kalmak için bağımlı olduğumuz doğal kaynakları neden yok ediyoruz? 
• Gelecek nesiller için ne kadar umut var? 
Gençler için Üçüncü Şempanze, nasıl olduğumuza dair akıllara durgunluk veren bir araştırma olmanın bunun yanında gelecek nesillere “ebeveynlerinden daha iyi kararlar alabilmeleri ve içinde bulunduğumuz karmaşadan bizi kurtarmaları” için ufak bir ricadır. 
 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.